: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

09-08-2006 | Maraton i Kino Samochodowe w Multikinie

W piątek, 11 sierpnia zapraszamy na nocny maraton filmowy "Zakręty Życiowe"

Spędź noc w Multikinie i zobacz:
21 Gramów
Pewien wypadek stał się miejscem przecięcia dróg i połączył losy trójki przypadkowych osób: oczekującego na przeszczep serca nauczyciela matematyki Paula, szczęśliwej żony i matki dwóch dziewczynek Cristiny i byłego więźnia, Jacka. Poznajemy ich w bardzo trudnym dla nich momencie, może najtrudniejszej chwili całego ich życia. "21 gramów" stanowi filmowy zapis całego kalejdoskopu silnych, pierwotnych emocji; strachu i rozpaczy wymieszanych z nadzieją, desperacji, zwątpienia i załamania. Cała trójka na naszych oczach przechodzi wewnętrzne przeobrażenia; nie jedno czy dwa. W każdej scenie pokazują inne oblicze.

Efekt Motyla
Film pokazuje, że czasami tylko jedno wypowiedziane zdanie może radykalnie zmienić życie drugiej osoby. Evan (Ashton Kutcher) ma poczucie ze swoim postępowaniem w młodości skrzywdził wiele osób: swoja matkę, przyjaciół, dziewczynę która kochał... zdaje sobie sprawę ze tego już nie da się naprawić. Jednak pewnego razu czytając na glos swój stary pamiętnik przełamuje barierę miedzy przeszłości a teraźniejszością i przenosi się w przeszłość. Od razu pragnie wszystko naprawić. Wtrąca do swoich wypowiedzi jakieś zdania, ratuje przed śmiercią kobietę i jej dziecko lub robi jeszcze jakieś zdumiewające rzeczy. Jednak, gdy wraca do teraźniejszości efekt jest w ogóle inny niż on sobie wymarzył. Im bardziej się stara zmienić przeszłość tym gorzej wygląda jego teraźniejszość i w końcu postanawia wykorzystać swój pamiętnik po raz ostatni, lecz zmienić bieg wydarzeń dokładnie.

Requiem Dla Snu
Cztery osoby i cztery różne historie. Samotna matka (Ellen Burstyn), jej syn (Jered Leto),  urodziwa dziewczyna (Jennifer Connelly), i ich przyjaciel (Marlon Wayans). Mimo tych dziwnych zależności, każdy z bohaterów gubi się we własnych i sobie tylko znanych żądzach. Film opowiada o ich wspólnych niekiedy marzeniach, które zostają pogrzebane żywcem przez uzależnienia, uzależnienia polegające na braku relatywnej umiejętności oceny sytuacji w jakiej każda z postaci się znalazła. Szokujące sceny, nienaturalne ujęcia, stroboskopowy montaż i nadnaturalna gra aktorów wydają się w pełni oddawać uczucia jakimi targani są poszczególni bohaterowie. Dodatek w postaci transowo-rytmicznej muzyki Clinta Mansella w wykonaniu Kronos Quartet sprawia, że z kina nie wyjdziemy obojętni na to co autor nam pokazał. Prawdę mówiąc nie polecam tego filmu, nie jestem na tyle odważny, aby ponosić taką odpowiedzialność. Sceny brutalne i odrażające, choć mnie osobiście film ten dał kopa do życia.

Start godz. 21.00.
Bilety do nabycia w kasach Multikina.


-------------------


Sensacyjne Kino Samochodowe
Już 6 lipca ruszyło w Elblągu Kino Samochodowe
Co tydzień, w każdy czwartek o 22:00.

Widzowie mogą zobaczyć  filmy na wielkim ekranie nie wysiadając nawet z samochodu.
Tegoroczna edycja Kina Samochodowego upłynie pod znakiem sensacji.
Pokażemy filmy:

10.08 - Nożownik
Znakomicie wyszkolony żołnierz amerykańskich oddziałów specjalnych Aaron Hallam (Benicio Del Toro) w 1999 roku walczył w Kosowie, gdzie był świadkiem wielu okrucieństw. Teraz, uzależniony od zabijania, znajduje schronienie w dzikich lasach Oregonu. Jest niebezpieczny i niewątpliwie łatwo wyprowadzić go z równowagi. Wkrótce w lasach zostaje brutalnie zamordowanych czterech przypadkowych myśliwych. Sprawę szybko przejmuje FBI, ale pracownicy agencji okazują się bezradni w pojedynku z Hallamem. Wydaje się, że jedyną osobą mogącą go powstrzymać jest jego były przełożony L. T. Bonham (Tommy Lee Jones), emerytowany trener wojskowy, który szkolił kiedyś żołnierzy z sił specjalnych. Początkowo Bonham nie chce się zgodzić na udział w akcji. Ale, gdy okazuje się, że mordercą jest jego były uczeń - Hallam, wysokiemu urzędnikowi FBI Harry'emu Van Zandtowi (Ron Canada) udaje się go nakłonić by przyjechał do Oregonu. Po przybyciu na miejsce ostatniej zbrodni Bonham musi rozpocząć współpracę z prowadzącą sprawę agentką Abby Durrell (Connie Nielsen), choć widząc jak inni agenci i miejscowa policja zacierają ślady, wolałby podjąć się zadania bez pomocników. Rozpoczynają się gorączkowe poszukiwanie przestępcy i nieoczekiwanie Bonhamowi i Durrell udaje się go złapać. Znający poufne tajemnice państwowe Hallam szybko orientuje się jednak, że zostanie rozstrzelany bez procesu. Powoduje wypadek i ucieka w trakcie transportu. Bonham czuje się odpowiedzialny za swojego byłego ucznia. Wraca do lasu, by go złapać albo zabić. Rozpoczyna się długi pościg, w trakcie którego obaj mężczyźni używają wszelkich znanych sobie środków by pokonać przeciwnika. Bonhama i jego ucznia łączy też tajemnicze zdarzenie z przeszłości, co nieco komplikuje całą sprawę. Reżyser William Friedkin to specjalista od kina sensacyjnego, autor klasycznych już filmów, tj. "Francuski łącznik" czy "Egzorcysta".

17.08 - Pan Życia I Smierci
24.08 - Rekrut
31.08 - Człowiek Pies

Projekcje będą odbywać się na górnym parkingu koło Multikina. Ścieżka dźwiękowa udostępniona zostanie poprzez  radio na częstotliwości podanej przez obsługę Multikina.  
Cena biletu (od samochodu) 10 zł.


Kino samochodowe ma bogatą tradycję i ciekawą historię. Początków należy szukać w kraju, w którym największą pasją jest film i samochody, czyli USA. Pierwsze kino tego typu oficjalnie zaczęło funkcjonować w 1933 roku. Można było tutaj czuć się jak w domu, a nawet lepiej: spotkać się ze znajomymi, jeść, pić, palić, głośno rozmawiać. Na parkingu można było rozpalić grilla i nie martwić się o dzieci bawiące się na specjalnych placach zabaw. Bardzo ważne - samochód był idealnym miejscem na randkę. Zakochani szukali tu intymności.
Specyficzny charakter kina samochodowego wpływał na dobór repertuaru. Ulubiony gatunek to: komedie familijne i miernej jakości horrory.
W latach 50. ilość kin samochodowych sięgała 5 tysięcy. Obecnie jest ich  około 800.
W Polsce pierwsze kino samochodowe powstało w Warszawie w lipcu 1994 roku na terenie giełdy na Żeraniu. Bilety kosztowały 3,5 zł (35 tys. starych zł). Dla widzów przygotowano 300 miejsc parkingowych. Kino nie cieszyło się jednak wielkim zainteresowaniem i dość szybko zostało zamknięte. Dziś kina samochodowe organizowane są sezonowo, przy okazji działalności innych kin lub imprez.

Multikino
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone