: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

17-05-2005  | Rzut okiem rok wstecz

Zanim powiem trochę o Juwenaliach, spróbuję odpowiedzieć na pytanie: Co oznacza być studentem?????????
Student to taki osobnik, który cały semestr studiuje, a przynajmniej próbuje, aby to tak wyglądało, a kiedy zbliża się sesja, użala się nad sobą, że aż tyle materiału trzeba opanować. Ale jednocześnie student to osobnik, który przynajmniej raz w tygodniu wyrusza na masowa wędrówkę w stronę zachodzącego słońca, tam gdzie pubów ogromna ilość, aby móc odreagować stres związany z przyswajaniem wiedzy i intensywnym myśleniem . Raz do roku wszyscy studenci włączają swoje naprowadzacze na ogólnostudencką imprezę, która w ciągu kilku dni pozwala im bawić się na całego - na JUWENALIA

Każdego roku jak tradycja każe studenci we wszystkich miastach i miasteczkach czekają z niecierpliwością aż rozpoczną się JUWENALIA, aby choć na parę dni w roku przejąć władzę w mieście, gdzie studiują.

W zeszłym roku studenci z elbląskich uczelni świętowali w dniach 26 - 27 maja 2004 r. Działo się dużo...

Oczywiście rozpoczęto tradycyjnie marszem chwały, czyli pokazaniem mieszkańcom miasta, że studenci to my i patrzcie jak nas dużo i jacy jesteśmy fajni. Parada studentów przeszła ulicami miasta w barwnym korowodzie, który rozpoczął się od alei Grunwaldzkiej, a skończył na Bulwarze Zygmunta Augusta. Tam władza oddała nam wytrych do bram miasta. Wtedy nastał czas, kiedy to rządy w mieście obejmują studenci

Jak tradycja nakazywała odbył się konkurs na najzabawniejszy strój - przebranie, gdzie nagrody fundował Przewodniczący PWSZ w Elblągu Paweł "Lenin" Kulasiewicz. Nagroda warta trudu - 24 specjalistów!!!! Ciężko było wyłonić zwycięzcę.

Po tym miłym akcencie rozpoczęły się regaty, w których udział wzięły drużyny z PWSZ i "Jańskiego". Wygrał PWSZ!!!! Wiosło pozostało u Rektora.

No i ruszyły imprezy studenckie. Najpierw powoli i ociężale, by na końcu zagrzmieć potężnie na koncercie, który odbył się w Jacht Klubie "Wodnik". Klub ten został tak dobrze ukryty przez organizatorów, że zarówno z ziemi, jak i z powietrza nie można było tam trafić. Ci jednak, którzy tam dotarli bawili się świetnie.

Podsumowując JUWENALIA 2004 należały do udanych i można spokojnie uznać, że organizatorzy się sprawdzili w swojej roli. POZDROWIENIA I WIELKIE DZIĘKI ZA ZORGANIZOWANIE TEJ IMPREZY!!

A my, czyli ekipa Nocnego zapraszamy na stronkę www.nocnyelblag.pl/juwenalia, gdzie w dziale galeria znajdziecie garść zdjęć z ubiegłego roku i dwóch lat wstecz. Zapraszmy też na forum - komentujcie, czytajcie i piszcie jak najwięcej, bo to w końcu Wasza strona.


Mamuśka + Opi-Wan(ale tylko końcówka)
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone