: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

06-09-2005  | Sławomir Mrożek "Na pełnym morzu"

Jubileuszowy sezon Teatr Dramatyczny inauguruje premierą spektaklu "NA PEŁNYM MORZU" Sławomira Mrożka. Wybór utworu jest nieprzypadkowy, rok 2005 jest rokiem urodzinowym nie tylko dla naszego Teatru, ale również dla Sławomira Mrożka.
"Na pełnym morzu" Sławomira Mrożka to jednoaktówka najwybitniejszego reprezentanta polskiego teatru absurdu. Akcja sztuki rozgrywa się na tratwie, na pełnym morzu. Trzech rozbitków pozbawionych żywności postanawia, że jeden z nich zostanie zjedzony. Zanim przystąpią do realizacji swojego planu, rozpoczną swoistą kampanię wyborczą, zakłócaną przybyciem na tratwę posłańców z lądu.... Jej wynik zadecyduje o tym - kto będzie ofiarą.
Giovanny Castellanos Cabarique - Kolumbijczyk, od kilku lat mieszkający w Polsce. Absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie - 2003r (obecnie wykładowca tej uczelni). Asystował przy reżyserii spektakli m.in. u prof. Krystiana Lupy, prof. Jerzego Sztura, prof. Jerzego Opalskiego. Ma w swoim dorobku artystycznym kilka spektakli teatralnych i performancu wyreżyserowanych w Polsce, USA, Niemczech. W Kolumbii związany z nurtem teatru studenckiego. Doskonale włada językiem hiszpańskim, polskim, angielskim i portugalskim. Blisko związany z Fundacją Narodowego Starego Teatru w Krakowie, oraz Stowarzyszeniem Teatralnym Łaźnia także w Krakowie. Od 2004 roku jest członkiem Centrum Artystów Niezależnych (Center for Independent Artists) w Minneapolis - USA. Jest także współzałożycielem stowarzyszenia teatralnego "Teatro Experimental Latinoamericano" w Minessota - USA.
Reżyseria: GIOVANNY CASTELLANOS (Kolumbia)
Obsada:
- WOJCIECH PRZYBOŚ - GRUBY
- KRZYSZTOF BARTOSZEWICZ - ŚREDNI
- TOMASZ MUSZYŃSKI - MAŁY
- MARCIN TOMASIK - LISTONOSZ
- JERZY PRZEWŁOCKI - LOKAJ

Premiera spektaklu odbędzie się 9 września na plaży w Kadynach. Plaża - Riwiera Kadyńska, zostanie przekształcona w widownię. Aktorzy będą grali na tratwie, na Zalewie Wiślanym. Jest to niezwykłe przedsięwzięcie Teatru Dramatycznego w Elblągu.

Anna Selke
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone