: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

20-09-2005  | Baśnie braci Grimm

Teatr Dramatyczny w Elblągu zaprasza na widowisko na motywach trzech klasycznych baśni braci Grimm, w autorskim opracowaniu Bogdana Wąsiela i Grażyny Wydrowskiej. Spektakl utrzymany w konwencji zabawy w teatr. Trójka aktorów za pomocą prostych rekwizytów, zmiany elementów kostiumu i parawanu tworzy inscenizacje kolejnych opowieści. Każda z bajek ("Królewna zaklęta w chusteczkę", "O wilku i siedmiu koźlątkach", "Czerwony Kapturek") ma inny nastrój - od poetyckiego do żywiołowo - komicznego, a dramatyczne sytuacje budowane za pomocą prostych działań inscenizacyjnych pobudzają wyobraźnię i tej młodszej i starszej widowni. Oprawę muzyczną tworzą sami aktorzy grający "na żywo" na instrumentach.

"Baśnie braci Grimm" powstały w latach osiemdziesiątych, ze względu na nowatorstwo, wywołały falę dyskusji na temat proponowanej przez jego twórców formy widowiska teatralnego. Spektakl zagrany około 1000 razy, początkowo na terenie całej Polski, potem na terenie całej Europy, w czterech językach (polskim, angielskim, niemieckim i francuskim) podbił serca widzów na naszym kontynencie. Na Festiwalu w Monachium prasa napisała o widowisku, iż jest "świeżym powiewem ze Wschodu" . Druga inscenizacja "Baśni braci Grimm" została zrealizowana w Teatrze Guliwer w Warszawie w 1996 r. i cieszyła się niesłabnącym powodzeniem przez siedem sezonów. W 1997 zdobyła Atest ASSITEJ - Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego oraz nagrodę za inscenizację dla Grażyny Wydrowskiej i Bogdana Wąsiela na II Łomżyńskim Festiwalu Teatru w Walizce. Spektakl swoją popularnością przekroczył granice Europy i zawitał do Chin, Tajlandii i Jordanii. Inscenizację "Baśni braci Grimm" będziecie mogli Państwo obejrzeć również w Teatrze Dramatycznym w Elblągu.

Teatr Dramatyczne w Elblągu
SEZON JUBILEUSZOWY
1950 - 1975 - 2005
SCENA INICJATYW AKTORSKICH
"BAŚNIE BRACI GRIMM"
Scenariusz: Bogdan Wąsiel
(na motywach baśni Wilhelma i Jcoba Grimm: "Królewna zaklęta w chusteczkę", "O wilku i siedmiu koźlątkach", "Czerwony Kapturek"
Inscenizacja, reżyseria i scenografia: Grażyna Wydrowska i Bogdan Wąsiel
Obsada:
Irena Adamiak
Krzysztof Bartoszewicz
Witold Burakowski
Oraz
Parawan, dwie gitary i widzowie
Anna.Selke
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone