: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

15-11-2005  | Specjały kuchni góralskiej

Izba Staropolska firmy Celebra przygotowała mieszkańcom Elbląga niespodziankę.

Otóż w dniach od 16 do 20 listopada gośćmi Izby będzie kapela góralska z Białego Dunajca. Na te dni restauracja przygotowała specjalne menu ze specjałami kuchni góralskiej. Można będzie skosztować między innymi: "kwaśnicy, oscypków smazonych z zurawinami, zeberek pieconych z grulami i kapustom, klusky mysiatej, bombolków z miodem". Jak mówi właściciel firmy, Pan Lesław Wyszyński, są to pierwsze spotkania z kuchnią regionalną, które są wstępem do cyklu prezentacji innych regionów. Kuchnia polska wszak składa się z kuchni regionalnych.

W progu Gości będą witali górale "herbatą z prondem", a w trakcie spotkania prócz prezentacji dań kuchni góralskiej, będzie grała kapela, górale będą zabawiali Gości opowiadaniem, tańcami a żywy charakter mieszkańców gór pozwala spodziewać się jeszcze innych niespodzianek... Celem spotkań jest przybliżenie i kuchni i obrzędów folkloru góralskiego, kultywowanego na co dzień w rodzinach. Muzykanci kapeli posługują się gwarą, więc Izba Staropolska przygotowała na tę okazję słownik gwary i tekst piosenki do nauki. Zaś w ciągu dnia kapela będzie jeździła wozem konnym po mieście, przygrywając i zapraszając Gości w progi Izby Staropolskiej.

"Miyły Gościu siadoj za stoł, a dychni sobie. Pojys se do syta, łobicujym Tobie."

Anna Selke
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone