: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

28-05-2008 | Ogrody Już Po Raz Piąty

  W dniach 4-7 czerwca 2008 roku zapraszamy na kolejną, jubileuszową - piątą edycję Festiwalu Letnie Ogrody Polityki, przedsięwzięcia organizowanego przez Bibliotekę Elbląską i Tygodnik Polityka. Ogrody na stałe wpisały się do kalendarza najwyższej jakości imprez kulturalnych miasta. Nasza oferta corocznie przyciąga tysiące elblążan, dając możliwość uczestniczenia w przedsięwzięciu na niespotykaną dotąd skalę. Poprzednie edycje naszej imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem elblążan, dlatego liczymy, że i tym razem Państwo nas nie zawiodą.
  Impulsem do powołania Festiwalu Letnie Ogrody była niezwykle owocna działalność Salonu Polityki w Elblągu. Salony to specjalny, ogólnopolski projekt tygodnika Polityka, którego celem jest umożliwienie kontaktu czytelników i sympatyków pisma z jego dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi. Salon organizowany wspólnie z Biblioteką Elbląską jest jedynym zajmującym się wyłącznie problematyką kulturalną. Gospodarzem i moderatorem dyskusji jest Mirosław Pęczak, dziennikarz Polityki, socjolog kultury i badacz kultury masowej. Do tej pory w Elblągu gościli m.in.: Jerzy Pilch, Tomasz Piątek, Dariusz Gajewski, Ryszard Tymon Tymański, Michał Wiśniewski, Hieronim Wrona, Michał Jagiełło, Maciej Klimczak, Waldemar Dąbrowski, Jerzy Bralczyk, Sylwester Latkowski, Bogdan Zdrojewski.
  Program Festiwalu powstał na podstawie listy laureatów i nominowanych do Paszportów Polityki – czyli wręczanej już od 14 lat niezwykle prestiżowej nagrody dla ludzi kultury. Paszporty cenione są zarówno przez artystów jak i krytyków sztuki. Co roku w styczniu kapituła nagradza młodych twórców w sześciu różnych dziedzinach sztuki za ich osiągnięcia i odwagę artystyczną. Uroczystość wręczenia nagród tradycyjnie już transmitowana jest na żywo przez TVP 2.  
  Festiwal Letnie Ogrody Polityki to czterodniowe święto kultury, podczas którego odbywają się koncerty muzyczne, pokazy filmów, wystawy, spotkania z pisarzami i plastykami. Podczas poprzednich edycji „Ogrodów” gościliśmy w Elblągu wybitnych pisarzy – odwiedzili nas m. in. Jerzy Pilch, Stefan Chwin, Wojciech Kuczok, Tomasz Piątek. Na plenerowych koncertach wystąpili czołowi polscy muzycy: Myslovitz, Hey, Voo Voo, Anna Maria Jopek, Andrzej Smolik, Tymon Tymański, Martyna Jakubowicz, Lech Janerka, T. Love, Trebunie Tutki i inni. Publiczność mogła podziwiać spektakle teatralne Biura Podróży i innych znanych zespołów, a w organizowanych przez nas dyskusjach panelowych uczestniczyli znani dziennikarze i krytycy, m. in.: Jerzy Baczyński, Gerhard Spörl (Der Spiegel), Jacek Żakowski, Adam Szostkiewicz, Wiesław Władyka, Paweł Dunin-Wąsowicz, Sławomir Sierakowski.
  Tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się równie interesująco – planujemy m.in. koncerty laureatów Paszportów Polityki – nagród kulturalnych przyznawanych przez redakcję Tygodnika od 1993 r. Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego (Paszport za rok 2007 w kategorii Muzyka Popularna) z zespołem Strachy na lachy, a także Kazika Staszewskiego (1998), Tymona Tymańskiego (2000) oraz Wojciecha Waglewskiego (1995) z synami, Fiszem i Emade (2006). Każdemu festiwalowemu dniowi towarzyszyć będzie panel dyskusyjny z prowadzeniem dziennikarzy Polityki, można będzie również obejrzeć wystawę fotoreportera „Polityki” Stanisława Cioka.
  Jedynym warunkiem udziału w Letnich Ogrodach Polityki jest posiadanie aktualnego numeru Polityki lub Forum.

P R O G R A M   F E S T I W A L U

Środa, 4 czerwca
godz. 18.00
Inauguracja V Letnich Ogrodów Polityki
Panel: „Kabaret – satyra na festynie czy rozrywka dla inteligentnych?” gość: Artur Andrus, prowadzenie: red. Mirosław Pęczak

godz. 19.30
Wernisaż wystawy Stanisława Cioka, fotoreportera „Polityki”

godz. 20.30
Koncerty: KOMETY oraz Kazik i Eldupa

Czwartek, 5 czerwca
godz. 18.00
Panel: „Muzyka a la Polityka” – goście: Grzegorz Brzozowicz, Krzysztof „Grabaż” Grabowski i Tymon Tymański, prowadzenie red. Mirosław Pęczak

godz. 20.00
Koncerty: Pan Profeska oraz Grabaż i Strachy na lachy

Piątek, 6 czerwca
godz. 18.00
Panel: Gdzie się podziała kontrkultura” – spotkanie z Komuną Otwock, prowadzenie: Mirosław Pęczak i Wojciech Burszta

godz. 20.00
Koncerty: Kobiety oraz Tymon & The Transistors

Sobota, 7 czerwca
godz. 18.00
Koncert ElettroVoce, czyli Agaty Zubel i Cezarego Duchnowskiego, prowadzenie: red. Dorota Szwarcman (wstęp za zaproszeniami)

godz. 20.00
Koncerty: Koolor Squad oraz „Męska muzyka” – Waglewski, Fisz, Emade

informacja
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone