: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

15-10-2008 | Co nowego w Multikinie.

Premiery

Świadectwo
reżyseria: Paweł Pitera
scenariusz: Paweł Pitera, Kardynał Stanisław Dziwisz, Gian Franco Svidercoschi
obsada: Michael York
dokumentalizowany, Polska, Włochy, 2008    
"Świadectwo" ma być fabularyzowanym dokumentem, w którym o faktach z życia Jana Pawła II mówić będzie kard. Stanisław Dziwisz oraz grany przez Yorka narrator. W ich opowieść wplecione będą materiały archiwalne oraz zdjęcia zrealizowane współcześnie z udziałem aktorów.

Eagle Eye
reżyseria: D.J. Caruso
scenariusz: John Glenn, Dan McDermott, Hillary Seitz, Travis Wright
obsada: Shia LaBeouf, Rosario Dawson, Michelle Monaghan
thriller, USA, 2008
Dwoje obcych sobie ludzi Jerry i Rachel staje się pionkami w grze tajemniczej kobiety, której nigdy nie spotkali, a która wydaje się znać każdy ich ruch. Zdając sobie sprawę z tego, że są wykorzystywani w intrydze służącej politycznemu zabójstwu, muszą ze sobą współpracować, aby przechytrzyć nieznajomą zanim ta każe ich zabić.


----------

Imprezy
Nocny Maraton Filmowy - Włatcy Móch
17 października godz. 22:00

The best of z trzech poprzednich sezonów plus przedpremierowo zagramy pierwszą płytę z sezonu 4 (premiera polska płyty 23 października).
Włatcy Móch

reżyseria: Bartosz Kędzierski
scenariusz: Bartosz Kędzierski
obsada: Krzysztof Kulesza, Adam Cywka, Beata Rakowska, Bartek Kędzierski
animowany/komedia, Polska, 2009,

Fabularna wersja serialu opowiadać będzie o bohaterach znanych z telewizyjnego serialu. Maślana, Konieczko, Anusiak i Czesiu - niezadowoleni z przedstawionej im przez wróżkę wizji ich przyszłych losów - składają wspólną przysięgę: Nigdy nie urosną i nigdy nie będą dorośli! Próby realizacji tego karkołomnego planu wpędzają naszych bohaterów w rozmaite tarapaty...
Ceny biletów na maraton: 17 zł normalny lub14 zł (z Kartą Multikinomaniaka)

Horror Festiwal
21-25 października

Ideą odbywającego się w dniach 21-25 października Horrorfestiwal.pl jest przedstawienie najciekawszych osiągnięć horroru ostatnich lat, niepokazywanych dotąd na polskich ekranach ani w dystrybucji DVD.

Są to w większości dzieła młodych, wchodzących dopiero na arenę twórców, którzy od wielu lat obracają się w branży i są wielbieni przez fanów. W naszej selekcji można znaleźć tytuły z dużą dawką czarnego humoru, ale również klasyczne filmy grozy budujące narastającą atmosferę zagrożenia, niekoniecznie bazujące na feerii efektów specjalnych.

Projekcje odbywać się będą w godzinach 19:00 i 21:00. Jesteśmy przekonani, że wszystkie sale zostaną zapełnione po brzegi zdeklarowanymi fanami horroru, ale także widzami ciekawymi dobrego kina. Kina, którego jeszcze rok temu nie mieli możliwości oglądać na żadnych dostępnym w Polsce medium. U progu Halloween 2008 roku będą mieli okazje spotkać się z nim na drugiej edycji horrorfestiwal.pl, a następną porcję zobaczą - jak mamy nadzieję - już za rok.

Opisy filmów
wtorek 21.10
19:00 Pop Skull
21:00 Zbrodnie czasu (Time Crimes)

środa 22.10
19:00 Suspiria
21:00 Matka płaczących (Mother of Tears)

czwartek 23.10
19:00 The Feeding
21:00 Jack Brooks Monster Slayer

piątek 24.10
19:00 Czarodziej gore (Wizard of Gore)
21:00 Piła V - jedyny pokaz w Elblągu

piątek 24.10 - dodatkowy pokaz
23:00 "The Best Of Horrorfestiwal.pl 2008" ("Dark Hours" + dwa odcinki z serii "Masters Of Horror")

sobota 25.10
22:00 Mulberry Street
24:00 Utkwiony (Stuck)

Pop Skull
reżyseria: Adam Wingard
scenariusz: E. L. Katz, Lane Hughes
obsada: Lane Hughes, Brandon Carroll, Maggie Henry
USA, 2007, 86 min

Film starający się stworzyć nowy gatunek, starając się połączyć kino artystyczne z opowieścią o duchach. Przywołując halucynogenne klimaty znane z utworów Denisa Johnsona (Syn Jezusa) oraz reżysera Larry’ego Clarka, "Pop Skull" jest opowieścią o życiu mieszkającego w stanie Alabama młodego chłopaka Daniela, uzależnionego od narkotyków. Próby ułożenia na nowo życia są co rusz burzone przez dziwaczne wizje duchów nawiedzających jego dom.

Zbrodnie Czasu
reżyseria: Nacho Vigalondo
scenariusz: Nacho Vigalondo
obsada: Karra Elejade, Candela Fernandez, Barbara Goenaga, Nacho Vigalondo
Hiszpania, 2007, 88 min

Przedziwna i pełna napięcia podróż w czasie. Hektor niechcący trafia do wehikułu czasu. Zupełnie nieprzygotowany, w naturalnym odruchu podejmuje fatalne w skutkach działania. Cofa się godzinę w czasie i jest przez to świadkiem intrygujących zdarzeń, w których pojawiają się naga kobieta w środku lasu i dziwnie zamaskowany psychopata. Kontinuum czasowe zostaje zachwiane, a bohater może już nigdy nie powrócić
do swojego poprzedniego życia. Akcja kryje zupełnie niesamowite zagadki, pozostawiając
w tyle to, co widzowie mieli okazję zobaczyć w "Efekcie motyla". Jest przy tym w "Zbrodniach czasu", choć zabrzmi to szokująco, miejsce na refleksję filozoficzną.

Suspiria
reżyseria: Dario Argento
scenariusz: Dario Argento
obsada: Jessica Harper, Miguel Bose, Udo Kier, Joan Bennett, Alida Valli
Włochy, 1977, 98 min

Kultowe już dzieło Dario Argento. Susan Bannion przyjeżdża z Ameryki do Wiednia, aby uczęszczać do najsławniejszej szkoły baletowej w mieście. Pojawiwszy się na miejscu, od razu odkrywa, że dzieją się tutaj dziwne i okropne rzeczy. Młode dziewczyny giną jedna po drugiej w strasznych okolicznościach, a instruktorka tańca, służące i dyrektorka zdają się nie
dostrzegać niebezpieczeństwa. Wkrótce Susan dowie się, dlaczego i jakie tajemnice kryje przeklęte miejsce.

Matka Płaczących
reżyseria: Dario Argento
scenariusz: Dario Argento
obsada: Asia Argento, Moran Atias, Udo Kier, Robert Madison
Włochy, 2007, 98 min

W sercu współczesnego Rzymu młoda architekt Sarah Mandy znajduje urnę. Nie wie jednak, iż należy ona do najpotężniejszej wiedźmy na świecie - Matki Płaczących. Dziewczyna nieświadomie uwalnia demoniczną moc, która chce zniszczyć miasto oraz wszystko co stanie jej na drodze. Gdy słudzy i poplecznicy wiedźmy brutalnie mordują współpracownicę Sary i wszczynają pościg za dziewczyną, ta uzyskuje schronienie u starego księdza, gdzie dowiaduje się, ze jej własna matka została zamordowana przez Matkę Płaczących i tylko Sarah ma moc by zatrzymać wiedźmę zanim zniszczy wszystko. Dziewczyna musi ją odnaleźć, zanim będzie za późno.

Porzuceni
reżyseria: Nacho Cerda
scenariusz: Nacho Cerda
obsada: Anastasia Hille, Karel Roden, Valentin Ganey, Carlos Reig-Plaza
Hiszpania, 2006, 99 min

Marie pracuje jako producentka filmowa. Jako dziecko została adoptowana i wysłana z Rosji do Ameryki. Teraz, po latach, kiedy jej biologiczna matka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, Marie powraca do Rosji na rodzinną farmę jej matki. Okoliczni mieszkańcy uważają, że farma jest przeklęta. I rzeczywiście, wkrótce po swoim przyjeździe Marie doświadcza całej palety dziwnych wydarzeń.

Jack Brooks Monster Slayer
reżyseria: Jon Knautz
scenariusz: John Ainsile
obsada: Robert Englund, Trevor Matthews, Rachel Skarsten, Stefanie Drummond
USA, 2007, 85 min

Jack Brooks, młody człowiek z tragiczną przeszłością i problemami z kontrolowaniem własnego gniewu przez przypadek uwalnia starożytne zło. Demony opętują jednak nie jego, a pewnego profesora, który zauroczony mocą ciemności, powoli daje mu się wciągnąć. Powoli też przekształca się w monstrum... Walka z nowym złem staje się dla awanturnika Jacka idealnym sposobem na uzasadnione użycie przemocy.


Czarodziej Gore
reżyseria: Jeremy Kasten
scenariusz: Zach Chassler
obsada: Crispin Glover, Kip Pardue, Jeffrey Combs, Brad Dourif
USA, 2007, 97 min

Remake legendarnego horroru, wyreżyserowanego przez "ojca gore" Herschella Gordona Lewisa! W nowej wersji na ekranie pojawia się plejada znanych fanom gwiazd, z Crispinem Gloverem, Jeffreyem Combsem i Bradem Dourifem na czele. Oto w onirycznym świecie magii i szaleństwa, Montag Wspaniały (Glover) prowadzi objazdowy festyn.
W swoich przedstawieniach wybiera ochotniczki z widowni, które następnie dźga, tnie, świdruje, przedziurawia. Kiedy kobiety wstają i nic im nie jest publiczność klaszcze w zachwycie. Jednak już po przedstawieniu umierają z powodu takich samych ran jakie zadał im magik podczas spektaklu. Zbita z tropu policja nie może powiązać morderstw z Montagiem. Mężczyzna, którego dziewczyna zginęła w taki właśnie sposób, rozpoczyna śledztwo na własną rękę.

Piła 5 - jedyny pokaz w Elblągu
reżyseria: David Hackl
scenariusz: Patrick Melton, Marcus Dunstan
obsada: Tobin Bell, Julie Benz, Shawnee Smith, Costas Mandylor
USA, 2008

Hoffman (Costas Mandylor) jest pozornie ostatnią osobą, która przeżyła grę Jigsawa.
W rzeczywistości to on kontynuuje dzieło Pana Układanki. Gdy jego sekret jest zagrożony, Hoffman wyrusza na polowanie, w celu wyeliminowania wszystkich przegranych dla siebie zakończeń... Czy aby na pewno twórcy przed premierą ujawnili wszystkie zagadki, jakie kryje fabuła, a może swoimi zapowiedziami wprowadzają publiczność w błąd, chcąc
podgrzać atmosferę? Wydaje się, że i bez tego wszyscy są ciekawi jak dalej potoczy się ta historia.

Mulberry Street
reżyseria: Jim Mickle
scenariusz: Nick Damici
obsada: Nick Damici, Antone Pagan, Bo Corre, Kim Blair
USA, 2006, 84 min

Tajemniczy wirus, przenoszony przez zmutowane szczury, opanowuje Nowy Jork. Ukąszeni ludzie stają się żądnymi krwi mutantami. Bohaterami filmu jest szóstka mieszkańców kamienicy położonej w dzielnicy Lower East Side, na Mulberry Street.
Podczas mrocznej nocy podejmują walkę z przeważającymi siłami ciemności, podczas gdy miasto wymyka się spod kontroli...

Utkwiony
reżyseria: Stuart Gordon
scenariusz: John Strysik
obsada: Mena Suvari, Stephen Rea, Wayne Robson, Bunthivy Nou
Kanada, 2007, 94 min

Brandi Boski (Mena Suvari) przez przypadek potrąca bezdomnego Toma Bardo (Stephen Rea). Ranny mężczyzna zostaje unieruchomiony z przodu jej samochodu. Dziewczyna decyduje się pojechać z nim do swojego garażu, wiedząc, że nie może się przyznać do spowodowania wypadku. Przyrzeka Tomowi, że sprowadzi dla niego pomoc, jednak tak naprawdę czeka na to, aż ranny mężczyzna umrze. W garażu rozpoczyna się pojedynek niczym z hitchcockowskiej "Psychozy"...

Ceny biletów i karnetów:
- 20 zł bilet normalny lub 17 zł bilet ulgowy (z kartą Multikinomaniaka, kartą kredytową)
- 59 zł normalny lub 49 zł ulgowy (z kartą Multikinomaniaka, kartą kredytową)
1 bilet - obowiązuje na jeden dzień festiwalu czyli na dwa filmy
Na piątkowy pokaz o 23:00 obowiązuje oddzielny bilet.


----------

Multikino Zaprasza Na Seanse Dla Singli
w każdy czwartek godz. 20:00

W każdy czwartkowy wieczór o godz. 20. single w towarzystwie innych singli będą mogli obejrzeć przedpremierowo lub premierowo wchodzące na ekrany nowości (panie zasiadają na miejscach parzystych, panowie - nieparzystych). Akcja ma na celu ułatwienie poznania się singlom, których codzienne obowiązki sprawiają, że maja coraz mniej czasu na spotkania i zawieranie nowych znajomości.

Repertuar na październik:
Gwiezdne Wojny: Wojny Klonow - 2 październik
Wyprawa Na Ksiezyc 3D - 9 październik
Kobiety - 16 październik
Eagle Eye - 23 październik
Tajne Przez Poufne - 30 październik

Eagle Eye
reżyseria: D.J. Caruso
scenariusz: John Glenn, Dan McDermott, Hillary Seitz, Travis Wrightobsada: Shia LaBeouf, Rosario Dawson, Michelle Monaghan
thriller, USA, 2008
Dwoje obcych sobie ludzi Jerry i Rachel staje się pionkami w grze tajemniczej kobiety, której nigdy nie spotkali, a która wydaje się znać każdy ich ruch. Zdając sobie sprawę z tego, że są wykorzystywani w intrydze służącej politycznemu zabójstwu, muszą ze sobą współpracować, aby przechytrzyć nieznajomą zanim ta każe ich zabić.

Multikino
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone