: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

22-10-2008 | Co nowego w Multikinie.

Premiery
High School Musical  
reżyseria: Kenny Ortega
scenariusz: Peter Barsocchini
obsada: Zac Efron, Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale
musical, USA, 2008, 100 min
Troy (Zac Efron) i Gabriella (Vanessa Hudgens) rozpoczynają ostatni rok nauki w szkole średniej. Zmagają się z faktem, że już wkrótce każde z nich będzie zmuszone pójść własną drogą. Razem z przyjaciółmi wystawiają wiosenne przedstawienie, które przywróci wspomnienia i obudzi we wszystkich nadzieję.

Max Payne
reżyseria: John Moore
scenariusz: Thomas H. Fenton, Shawn Ryan, Beau Thorne
obsada: Mark Wahlberg, Natasha Alam
sensacyjny, USA, 2008, 125 min
Kinowa wersja kultowej gry komputerowej. Bohaterem jest zdeterminowany w walce z przestępczością policjant z Nowego Jorku, który wpada na trop wielkiej afery.

Tajne Przez Poufne
reżyseria: Ethan Coen, Joel Coen
scenariusz: Ethan Coen, Joel Coen
obsada: John Malkovich, Frances McDormand, Brad Pitt, George Clooney
dramat, USA, 2008, 95 min
Osbourne Cox jest tajnym agentem CIA starającym się nie stracić zajęcia. Harry Pfarrer jest szeryfem w ministerstwie skarbu, ale nie może sobie poradzić ze swoją próżnością. Kiedy Ozzie zostaje wyrzucony z pracy, postanawia opisać wszystkie poufne działania CIA, nie zdając sobie sprawy z tego, jak niewiele wie. Szkic wspomnień trafia jednak do kochanki Harry’ego i jej faceta. Przekonani, że posiadają ściśle tajne informacje uznają, że to znakomita okazja na zarobienie pokaźnej sumy pieniędzy i przekazują te informacje prosto do Rosjan.


---------

Imprezy
Nocny Maraton Filmowy
31 października godz. 22:00

Piła IV
reżyseria: Darren Lynn Bousman
scenariusz: Marcus Dunstan
obsada: Tobin Bell, Costas Mandylor, Scott Patterson, Betsy Russell, Lyriq Bent  
horror, USA, 2007, 95 min
Okrutny Jigsaw i jego równie bezwzględna uczennica Amanda nie żyją. Na wieść o śmierci detektywa Kerry'ego agent Strahm i agentka Perez przyjeżdżają do opustoszałego komisariatu policji, by pomóc detektywowi Hoffmanowi poskładać w całość tę przerażającą układankę. Wkrótce potem dowódca policyjnych sił specjalnych Rigg, jedyny miejscowy oficer policji, który poznał metody działania Jigsawa, zostaje uprowadzony i zmuszony do udziału w wyczerpującej grze szaleńca. Ma jedynie 90 minut, by przejść zwycięsko przez serię diabolicznych pułapek...

Halloween
reżyseria: Rob Zombie
scenariusz: Rob Zombie
obsada: Scout Taylor-Compton, Malcolm McDowell, Brad Dourif
horror, USA, 2007, 109 min
Po siedemnastoletnim pobycie w szpitalu psychiatrycznym Michael Myers ucieka i rozpoczyna swój morderczy powrót do Haddonfield, by kontynuować tam dzieło zniszczenia, a także, by rozwiązać parę spraw ze swej przeszłości. Michael zaczyna śledzić pewną studentkę, Laurie Strode oraz jej przyjaciółki Annie i Lyndę. Kiedy doktor Loomis, będący obecnie autorem bestselleru o Michaelu, usłyszał o ucieczce swego dawnego podopiecznego, zgłasza się, by pomóc szeryfowi Haddonfield, Brackettowi, odnaleźć Michaela i położyć kres rządom terroru.  

Nocny Pociąg Z Mięsem
reżyseria: Ryuhei Kitamura
scenariusz: Jeff Buhler
obsada: Bradley Cooper, Vinnie Jones, Brooke Shields, Leslie Bibb
horror, USA, 2008, 100 min...
Historia seryjnego mordercy, który swoje ofiary wyszukuje na stacjach metra. Jego śladem podąża fotoreporter, który planuje zidentyfikować i uwiecznić na filmie "rzeźnika z metra", co pomogłoby mu w karierze dziennikarskiej.

Ceny biletów na maraton: 17 zł normalny lub 14 zł (z Kartą Multikinomaniaka)


Horror Festiwal
21-25 października

Ideą odbywającego się w dniach 21-25 października Horrorfestiwal.pl jest przedstawienie najciekawszych osiągnięć horroru ostatnich lat, niepokazywanych dotąd na polskich ekranach ani w dystrybucji DVD.

Są to w większości dzieła młodych, wchodzących dopiero na arenę twórców, którzy od wielu lat obracają się w branży i są wielbieni przez fanów. W naszej selekcji można znaleźć tytuły z dużą dawką czarnego humoru, ale również klasyczne filmy grozy budujące narastającą atmosferę zagrożenia, niekoniecznie bazujące na feerii efektów specjalnych.

Projekcje odbywać się będą w godzinach 19:00 i 21:00. Jesteśmy przekonani, że wszystkie sale zostaną zapełnione po brzegi zdeklarowanymi fanami horroru, ale także widzami ciekawymi dobrego kina. Kina, którego jeszcze rok temu nie mieli możliwości oglądać na żadnych dostępnym w Polsce medium. U progu Halloween 2008 roku będą mieli okazje spotkać się z nim na drugiej edycji horrorfestiwal.pl, a następną porcję zobaczą - jak mamy nadzieję - już za rok.

Opisy filmów
wtorek 21.10 19:00
Pop Skull
Zbrodnie Czasu (Time Crimes)

środa 22.10 19:00
Suspiria
Matka Płaczących (Mother of Tears)

czwartek 23.10 19:00
The Feeding
Dying God

piątek 24.10 19:00
Czarodziej Gore (Wizard of Gore)
Piła V - jedyny pokaz w Elblągu

piątek 24.10 - dodatkowy pokaz 23:00
"The Best Of Horrorfestiwal.pl 2008" (“Dark Hours" + dwa odcinki z serii “Masters Of Horror")

sobota 25.10 22:00
Mulberry Street
Utkwiony (Stuck)

Pop Skull
reżyseria: Adam Wingard
scenariusz: E. L. Katz, Lane Hughes
obsada: Lane Hughes, Brandon Carroll, Maggie Henry
USA, 2007, 86 min
Film starający się stworzyć nowy gatunek, starając się połączyć kino artystyczne z opowieścią o duchach. Przywołując halucynogenne klimaty znane z utworów Denisa Johnsona (Syn Jezusa) oraz reżysera Larry’ego Clarka, "Pop Skull" jest opowieścią o życiu mieszkającego w stanie Alabama młodego chłopaka Daniela, uzależnionego od narkotyków. Próby ułożenia na nowo życia są co rusz burzone przez dziwaczne wizje duchów nawiedzających jego dom.

Zbrodnie Czasu
reżyseria: Nacho Vigalondo
scenariusz: Nacho Vigalondo
obsada: Karra Elejade, Candela Fernandez, Barbara Goenaga, Nacho Vigalondo
Hiszpania, 2007, 88 min
Przedziwna i pełna napięcia podróż w czasie. Hektor niechcący trafia do wehikułu czasu. Zupełnie nieprzygotowany, w naturalnym odruchu podejmuje fatalne w skutkach działania. Cofa się godzinę w czasie i jest przez to świadkiem intrygujących zdarzeń, w których pojawiają się naga kobieta w środku lasu i dziwnie zamaskowany psychopata. Kontinuum czasowe zostaje zachwiane, a bohater może już nigdy nie powrócić
do swojego poprzedniego życia. Akcja kryje zupełnie niesamowite zagadki, pozostawiając
w tyle to, co widzowie mieli okazję zobaczyć w "Efekcie motyla". Jest przy tym w "Zbrodniach czasu", choć zabrzmi to szokująco, miejsce na refleksję filozoficzną.

Suspiria
reżyseria: Dario Argento
scenariusz: Dario Argento
obsada: Jessica Harper, Miguel Bose, Udo Kier, Joan Bennett, Alida Valli
Włochy, 1977, 98 min
Kultowe już dzieło Dario Argento. Susan Bannion przyjeżdża z Ameryki do Wiednia, aby uczęszczać do najsławniejszej szkoły baletowej w mieście. Pojawiwszy się na miejscu, od razu odkrywa, że dzieją się tutaj dziwne i okropne rzeczy. Młode dziewczyny giną jedna po drugiej w strasznych okolicznościach, a instruktorka tańca, służące i dyrektorka zdają się nie
dostrzegać niebezpieczeństwa. Wkrótce Susan dowie się, dlaczego i jakie tajemnice kryje przeklęte miejsce.

Matka Płaczących
reżyseria: Dario Argento
scenariusz: Dario Argento
obsada: Asia Argento, Moran Atias, Udo Kier, Robert Madison
Włochy, 2007, 98 min
W sercu współczesnego Rzymu młoda architekt Sarah Mandy znajduje urnę. Nie wie jednak, iż należy ona do najpotężniejszej wiedźmy na świecie - Matki Płaczących. Dziewczyna nieświadomie uwalnia demoniczną moc, która chce zniszczyć miasto oraz wszystko co stanie jej na drodze. Gdy słudzy i poplecznicy wiedźmy brutalnie mordują współpracownicę Sary i wszczynają pościg za dziewczyną, ta uzyskuje schronienie u starego księdza, gdzie dowiaduje się, ze jej własna matka została zamordowana przez Matkę Płaczących i tylko Sarah ma moc by zatrzymać wiedźmę zanim zniszczy wszystko. Dziewczyna musi ją odnaleźć, zanim będzie za późno.

Porzuceni
reżyseria: Nacho Cerda
scenariusz: Nacho Cerda
obsada: Anastasia Hille, Karel Roden, Valentin Ganey, Carlos Reig-Plaza
Hiszpania, 2006, 99 min
Marie pracuje jako producentka filmowa. Jako dziecko została adoptowana i wysłana z Rosji do Ameryki. Teraz, po latach, kiedy jej biologiczna matka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, Marie powraca do Rosji na rodzinną farmę jej matki. Okoliczni mieszkańcy uważają, że farma jest przeklęta. I rzeczywiście, wkrótce po swoim przyjeździe Marie doświadcza całej palety dziwnych wydarzeń.

Dying God
reżyseria: Fabrice Lambot
scenariusz: Fabrice Lambot
obsada: Louis Ballester, Lance Henriksen, James Horan, Victoria Maurette
Argentyna, 2008, 99 min
W ciemnym i zepsutym mieście Sean Fallon (James Horan), skorumpowany policjant, musi zmierzyć się z własnymi demonami, żeby położyć kres serii dziwnych i brutalnych morderstw i gwałtów. Z pomocą miejscowych alfonsów pod wodzą Chance'a (Lance Henriksen), Fallon wyrusza na poszukiwania seryjnego mordercy…

Czarodziej Gore
reżyseria: Jeremy Kasten
scenariusz: Zach Chassler
obsada: Crispin Glover, Kip Pardue, Jeffrey Combs, Brad Dourif
USA, 2007, 97 min
Remake legendarnego horroru, wyreżyserowanego przez "ojca gore" Herschella Gordona Lewisa! W nowej wersji na ekranie pojawia się plejada znanych fanom gwiazd, z Crispinem Gloverem, Jeffreyem Combsem i Bradem Dourifem na czele. Oto w onirycznym świecie magii i szaleństwa, Montag Wspaniały (Glover) prowadzi objazdowy festyn.
W swoich przedstawieniach wybiera ochotniczki z widowni, które następnie dźga, tnie, świdruje, przedziurawia. Kiedy kobiety wstają i nic im nie jest publiczność klaszcze w zachwycie. Jednak już po przedstawieniu umierają z powodu takich samych ran jakie zadał im magik podczas spektaklu. Zbita z tropu policja nie może powiązać morderstw z Montagiem. Mężczyzna, którego dziewczyna zginęła w taki właśnie sposób, rozpoczyna śledztwo na własną rękę.

Piła 5 - jedyny pokaz w Elblągu
reżyseria: David Hackl
scenariusz: Patrick Melton, Marcus Dunstan
obsada: Tobin Bell, Julie Benz, Shawnee Smith, Costas Mandylor
USA, 2008
Hoffman (Costas Mandylor) jest pozornie ostatnią osobą, która przeżyła grę Jigsawa.
W rzeczywistości to on kontynuuje dzieło Pana Układanki. Gdy jego sekret jest zagrożony, Hoffman wyrusza na polowanie, w celu wyeliminowania wszystkich przegranych dla siebie zakończeń… Czy aby na pewno twórcy przed premierą ujawnili wszystkie zagadki, jakie kryje fabuła, a może swoimi zapowiedziami wprowadzają publiczność w błąd, chcąc
podgrzać atmosferę? Wydaje się, że i bez tego wszyscy są ciekawi jak dalej potoczy się ta historia.

Mulberry Street
reżyseria: Jim Mickle
scenariusz: Nick Damici
obsada: Nick Damici, Antone Pagan, Bo Corre, Kim Blair
USA, 2006, 84 min
Tajemniczy wirus, przenoszony przez zmutowane szczury, opanowuje Nowy Jork. Ukąszeni ludzie stają się żądnymi krwi mutantami. Bohaterami filmu jest szóstka mieszkańców kamienicy położonej w dzielnicy Lower East Side, na Mulberry Street.
Podczas mrocznej nocy podejmują walkę z przeważającymi siłami ciemności, podczas gdy miasto wymyka się spod kontroli…

Utkwiony
reżyseria: Stuart Gordon
scenariusz: John Strysik
obsada: Mena Suvari, Stephen Rea, Wayne Robson, Bunthivy Nou
Kanada, 2007, 94 min
Brandi Boski (Mena Suvari) przez przypadek potrąca bezdomnego Toma Bardo (Stephen Rea). Ranny mężczyzna zostaje unieruchomiony z przodu jej samochodu. Dziewczyna decyduje się pojechać z nim do swojego garażu, wiedząc, że nie może się przyznać do spowodowania wypadku. Przyrzeka Tomowi, że sprowadzi dla niego pomoc, jednak tak naprawdę czeka na to, aż ranny mężczyzna umrze. W garażu rozpoczyna się pojedynek niczym z hitchcockowskiej "Psychozy"…

Ceny biletów i karnetów:
- 20 zł bilet normalny lub 17 zł bilet ulgowy (z kartą Multikinomaniaka, kartą kredytową)
- 59 zł normalny lub 49 zł ulgowy (z kartą Multikinomaniaka, kartą kredytową)
1 bilet - obowiązuje na jeden dzień festiwalu czyli na dwa filmy
Na piątkowy pokaz o 23:00 obowiązuje oddzielny bilet.


Multikino zaprasza na seanse dla singli
w każdy czwartek godz. 20:00

W każdy czwartkowy wieczór o godz. 20. single w towarzystwie innych singli będą mogli obejrzeć przedpremierowo lub premierowo wchodzące na ekrany nowości (panie zasiadają na miejscach parzystych, panowie - nieparzystych). Akcja ma na celu ułatwienie poznania się singlom, których codzienne obowiązki sprawiają, że maja coraz mniej czasu na spotkania i zawieranie nowych znajomości.

Repertuar na październik:
Gwiezdne Wojny: Wojny Klonow - 2 październik
Wyprawa Na Ksiezyc 3D - 9 październik
Kobiety - 16 październik
Eagle Eye - 23 październik
Tajne Przez Poufne - 30 październik

tajne przez poufne
reżyseria: Ethan Coen, Joel Coen
scenariusz: Ethan Coen, Joel Coen
obsada: John Malkovich, Frances McDormand, Brad Pitt, George Clooney
dramat, USA, 2008, 95 min
Osbourne Cox jest tajnym agentem CIA starającym się nie stracić zajęcia. Harry Pfarrer jest szeryfem w ministerstwie skarbu, ale nie może sobie poradzić ze swoją próżnością. Kiedy Ozzie zostaje wyrzucony z pracy, postanawia opisać wszystkie poufne działania CIA, nie zdając sobie sprawy z tego, jak niewiele wie. Szkic wspomnień trafia jednak do kochanki Harry’ego i jej faceta. Przekonani, że posiadają ściśle tajne informacje uznają, że to znakomita okazja na zarobienie pokaźnej sumy pieniędzy i przekazują te informacje prosto do Rosjan.

Multikino.
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone