: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

17-11-2008 | Chór Bel Canto wyróżniony

8 listopada Elbląski Chór Młodzieżowy Bel Canto otrzymał wyróżnienie na IV Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Varsovia Cantus”.

Elbląski Chór Młodzieżowy „Bel Canto” składa się z młodzieży z całego Elbląga. Chór w swoim repertuarze posiada utwory sakralne, ludowe oraz rozrywkowe. W 2006 roku otrzymał wyróżnienie na konkursie chóralnym w Ostrowie Wielkopolskim. W kolejnym roku chór zajął pierwsze miejsce w III Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego oraz otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu inspirowanego muzyką ludową.

Od 2006 roku chór również ściśle współpracuje z Elbląską Orkiestrą Kameralną dając wspólne koncerty, w programach których znalazły się m.in. takie utwory jak: Mazur z opery „Straszny Dwór” S. Moniuszki, „Alleluja” z Oratorium „Mesjasz” G.F. Haendla, „Panis Angelicus” C. Francka, czy niedawno wykonane Oratorium pt: „Św. Rafał Kalinowski – Pielgrzym Boży” Juliusza Łuciuka.
R E K L A M A | Czytaj dalej »
Dyrygent – Marta Drózda ukończyła Muzykologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w ramach której zrealizowała specjalizację z Dyrygentury Chóralnej. Następnie ukończyła również Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy m.in. u prof. Benedykta Błońskiego. Elbląski Chór Młodzieżowy „Bel Canto” Marta Drózda założyła w roku 2003 i od tamtej pory koncertuje z nim regularnie na terenie całego kraju.

Udział w tak prestiżowym konkursie jak IV Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralnym „Varsovia Cantus” był dla chóru ogromnym przeżyciem! Już samo zakwalifikowanie się do grona 20 chórów z całej Europy świadczyło o tym, że chór prezentuje wysoki poziom. Wśród chórów rywalizujących z Elbląskim Bel Canto znalazły się chóry z Wielkiej Brytanii, Holandii, Białorusi i Czech.

Po konkursie jeden z jurorów – Jan Wiącek – gratulował chórowi wysokiego poziomu występu, bardzo dobrego przygotowania i muzykalności chóru. Dostrzegł w młodzieży entuzjazm, radość i miłość do śpiewu. Życzył również dalszych sukcesów oraz wyraził nadzieję ponownego usłyszenia chóru na konkursie „Varsovia Cantus” w przyszłym roku.

Pani Basia z Gazowni
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone