: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

21-11-2008 | 21.11.08 - Aloszy Awdiejewa wraz z zespołem

Już dziś na godzinę 19.00 zapraszamy do Teatru im. Aleksandra Sewruka gdzie odbędzie się koncert Aloszy Awdiejewa wraz z zespołem.

O Aloszy...
Alosza na scenie i dla przyjaciół, formalnie Aleksy Awdiejew), obecnie od dziesięciu lat obywatel polski, urodził się w Stawropolu na północnym Kaukazie. Swoje pierwsze występy sceniczne rozpoczął mając sześć lat, śpiewając kołysanki i piosenki popularne ze swoją matką, która była nauczycielką rosyjskiej literatury i języka i śpiewała na scenie amatorskiej. Ukończył średnią szkołę muzyczną z dyplomem chórmistrza. Przez trzy lata prowadził amatorskie chóry i orkiestry w Moskwie i okolicach.
Później studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. Jednocześnie występował w teatrze studenckim, kabarecie i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Występował w kabaretach studenckich, a już jako student otrzymywał nagrody w konkursach studenckich prac naukowych. Dyplom uzyskał z wyróżnieniem, ożenił się z Polką i został zaangażowany jako asystent na filologii rosyjskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1976 roku zaczął z powodzeniem śpiewać swe romanse i piosenki w legendarnej „Piwnicy pod Baranami”.
Swoje pasje jazzowe realizował grając na fortepianie w zespołach „Beale Street Band”i „Playing Family”. Jednocześnie zajmował się pracą naukową, którą efektem było uzyskanie tytułu doktora,
a później doktora habilitowanego nauk humanistycznych. Obecnie pracuje na stanowisku profesora w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ.
Zajmuje się m. in. gramatyką komunikacyjną i funkcjonowaniem języka w środkach masowego przekazu.
Wiele czasu poświęca na działalność artystyczną. Koncertuje w kraju i za granicą (Berlin, Paryż, Nowy Jork, Chicago, Tel-Awiw). Nagrywa recitale, spektakle i programy telewizyjne. Uczestniczy w filmach, serialach i programach telewizyjnych i radiowych.
Nagrywa płyty, pisze scenariusze i felietony. W wolnych chwilach gra w tenisa, przyrządza potrawy kuchni kaukaskiej, uczy się języków. Fascynuje go komputer, jest domatorem, ma uroczą żonę i dwóch dorastających synów.
Tak mówi o sobie w wywiadach:
... z powołania jestem błaznem i uważam, że jest to bardzo ważna profesja...
Rozśmieszyć człowieka, to znaczy przywrócić go do życia... Śmiech jest furtką, która otwiera najlepsze strony osobowości...
...Piosenki, które śpiewam mieszczą w sobie niejako trzy elementy: cygańskość, rosyjskość i swingowanie. Są bardzo rytmiczne, improwizacyjne...
... Próbuję nowej formuły rozmów z publicznością, usiłuję zawsze zniszczyć dystans między artystą a widzami.
Nie cierpię estradowych marionetek. Nie cierpię estradowej gumy do żucia...

Tyle o artyście można wyczytać na jego oficjalnej stronie internetowej:  www.aloszaawdiejew.republika.pl/

Kozunia
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone