: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

07-01-2009 | Wywiad z SOUND PLAYERS

Paweł Pankau : Duet Sound Players istnieje na polskiej scenie muzycznej już od 8 lat. Dlaczego dopiero teraz wydajecie album studyjny ?.

Artur : 8 lat temu, kiedy stawialiśmy 1 kroki w muzyce klubowej nie było w Polsce żadnej profesjonalnej wytwórni która byłaby zainteresowana takim typem muzyki. Poza tym zagraniczne wytwórnie chętnie podejmowały współprace stąd też mamy na swoim koncie kilka wydanych singli.

Maciek : Dodam też, że dopiero po kilku latach zdobytego doświadczenia czuliśmy się na siłach żeby podjąć wyzwanie jakim bez wątpienia jest produkcja albumu.

PP : Artur wspomniałeś , że nie było do tej pory profesjonalnej wytwórni płytowej która byłaby zainteresowana takim typem muzyki. Czy to znaczy, że poważne wytwórnie przestają się ograniczać do kilku rodzajów muzyki i zaczynają dostrzegać potencjał drzemiący w producentach muzyki klubowej ? A może to po prostu kwestia zapotrzebowania na taka muzykę ?

A : Wydaje mi się ,ze Polska dorosła do tej muzyki i w ostatnich latach wzrosło na nią zapotrzebowanie

M : Na pewno bardzo duży wpływ maja na to coraz liczniej powstające eventy w naszym kraju. Co za tym idzie są zapraszane coraz większe gwiazdy europejskiego jak i światowego formatu. Większość z nich produkuje własną muzykę co owocuje popularyzacja tego gatunku. Klubowicze zamiast zamawiać ich płyty w zagranicznych sklepach lub ściągać z internetu maja szanse zakupić oryginalna płytę w naszych sklepach !

PP : Odbiegając nieco od tematu wytworni skupmy się może na waszej płycie. Jaki zawiera materiał ?

M : W 99% są to nowe utwory, które powstały z myślą o albumie. Nie mieliśmy na produkcje zbyt wiele czasu jednak efekt jaki osiągnęliśmy w pełni nas zadowala ! Na pewno nie mamy się czego wstydzić ;)

A :  Płyta zawiera najlepsze z naszych ostatnich pomysłów . Gatunki jakie można dostrzec w naszych produkcjach to mieszanka Trance-Electro-Minimal-Tech-Uplifting Trance co tworzy naprawdę ciekawą kompilację.

PP : Mieszanka gatunków bardzo odległych od siebie muzycznie - to charakteryzuje Sound Players. Można by powiedzieć, ze każdy z tych gatunków to wasze inne producenckie oblicze. Czy to ma związek z tytułem płyty - Faces ?

A : Jak najbardziej ! Przez te wszystkie lata nie chcieliśmy dać się zaszufladkować. Czujemy się dobrze w każdym gatunku muzyki klubowej i ta płyta jest tego dowodem

M : Dokładnie,  muzyka zebrana na albumie ukazuje nasze różne twarze. Można to tez podpiąć pod nowe twarze które występują gościnnie na płycie. Chcieliśmy w ten sposób urozmaicić słuchaczom ich podróż przez nasz muzyczny świat.

PP : No właśnie , nowe twarze występujące na płycie m.in. : Carlo Calabro, Anguilla Project, Krzysztof Chochłow to producenci którzy odnieśli już wiele sukcesów za granica. Dlaczego akurat z tymi ludźmi chcieliście współpracować przy produkcji ?

M : Oprócz Krzyska nie mieliśmy jeszcze okazji współpracować z reszta zaproszonej ekipy. Znamy ich możliwości oraz produkcje i właśnie to skłoniło nas do podjęcia takiej decyzji. Wszyscy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zabraliśmy się do pracy. Jesteśmy przekonani ze dzięki takiej współpracy płyta jest dużo ciekawsza i bardziej zaskakująca niż całkowicie solowy projekt.

A : Uważam, ze ci ludzie wnieśli do naszej płyty to o co nam chodziło. Ich style muzyczne i pomysły uzupełniały się z naszymi, co finalnie dało bardzo ciekawy efekt.

PP :  W Polsce jest wielu producentów muzyki klubowej którzy nie mieli szczęścia wydać swoich pomysłów gdziekolwiek. Jak myślicie w czym leży problem, wszyscy przecież macie te same narzędzia pracy. Większość z nich ma duży potencjał i ogromny talent.


A : Problem nie leży tylko w narzędziach pracy. W Polsce oprócz bycia dj'em i producentem trzeba być tez managerem i specjalista od PR. Oczywiście trzeba mieć tez trochę szczęścia.

M : W tej chwili problem tkwi w ilości muzyki która zalewa rynek. Jest bardzo ostra selekcja która nie oszczędza żadnego numeru. Czasami naprawdę dobre produkcje są odrzucane przez co zniechęca się do dalszej pracy młodych producentów. Kilka lat temu wyglądało to inaczej...ale wtedy mało kto podchodził do produkcji poważnie, bardziej przypominało to zabawę z muzyka.

PP : Czyli Sound Players to szczęściarze ?

A : Po części na pewno. Chciałem tego co każdy...tylko bardziej. By marzenia się spełniły trzeba w nie włożyć naprawdę dużo pracy.

M : Szczęście potrzebne jest we wszystkim. Jednak bez ciężkiej pracy samo szczęście nie wystarczy.

PP : Macie swoich mentorów w świecie producentów ?

M : Praktycznie do wszystkiego co z produkcja związane doszliśmy sami. Jednak w ostatnim czasie bardzo duży wpływ na nasze postrzeganie muzyki miał Cez Are Kane. Można powiedzieć ze otworzył nam oczy na wiele wcześniej niedostrzeganych elementów. Wiec w pewnym sensie...może on być naszym mentorem ;)

A : Dla mnie inspiracja jest twórczość Prydy i Sander Van Doorn'a. Oni jako jedni z pierwszych tak odważnie zaczęli łączyć ze sobą rożne gatunki muzyki.

PP : Jacy są naprawdę Sound Players ? Czy pasujecie do stereotypu dj'a, producenta który prowadzi hulaszczy tryb życia , zarabia dużo pieniędzy i żyje jak w bajce ?


A : Ludzi którzy nie znają tego środowiska myślą ze praca dj'a to tylko same przyjemności. Dziewczyny , alkohol , wieczna zabawa i łatwe pieniądze ....to nie to co liczy się w życiu.

M : Na co dzień , żyjemy zwyczajnym życiem , mamy prace, mieszkania, płacimy podatki; Weekend jest prawdziwą odskocznią od codziennej szarości. Możliwość bawienia się z tłumem szalejących ludzi daje nam nowe siły na powrót do codzienności.

PP : Nowy rok , nowy etap w karierze. Czego można życzyć duetowi Sound Players oprócz wysokich wyników sprzedaży płyty ?

A : Ferrari F50 ;))

M :   Domu na Ibizie ;))


PP : Tego i sobie i wam życzę w nowym roku; Dziękuję za rozmowę

Info
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone