: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

17-04-2009 | Lekcja historii z Multikinem.

W kwietniu w Multikinie będą mogli wziąć Państwo udział w filmowej lekcji historii. Na ekrany Naszego kina wchodzą dwie polskie produkcje: "Generał-Zamach na Gibraltarze" oraz "Generał Nil".

"Generał - Zamach na Gibraltarze" w kinach  od 3 kwietnia
W historii Polski jest wiele wydarzeń, których okoliczności nie zostały wyjaśnione do dzisiaj. Historycy oraz publicyści poświęcają im wiele uwagi, zwłaszcza faktom stosunkowo nieodległym w czasie. Śmierć generała Władysława Sikorskiego należy właśnie do takiej kategorii wydarzeń. W większości podręczników można przeczytać, że Naczelny Wódz Sił Zbrojnych i premier Rządu na Uchodźstwie, gen. Władysław Sikorski, zginął w katastrofie lotniczej 4 lipca 1943 r. w Gibraltarze, powracając z inspekcji wojsk na Środkowym Wschodzie. Oficjalne wersje podające przyczyny katastrofy, wobec pewnych nieścisłości, zostały uznane przez niektórych badaczy za niewiarygodne.

"Generał Nil" w kinach od 17 kwietnia
Historia, którą pokazuje w filmie Ryszard Bugajski to próba rekonstrukcji ostatnich lat życia legendarnego dowódcy Kedywu Armii Krajowej, generała brygady Augusta Emila Fieldorfa ps. "Nil". Opowieść rozpoczyna się w momencie jego powrotu z zesłania w głąb Związku Sowieckiego, gdzie trafił po aresztowaniu w 1945 przez NKWD i kończy wykonaniem wyroku śmierci w mokotowskim więzieniu zimą 1953 roku. Obrazowi towarzyszą retrospekcje z okresu okupacji  i konspiracyjnej działalności generała, szczególnie zamach na kata Warszawy, generała SS Franza.

Dla nauczycieli, którzy odwiedzą Nasze kino z grupą szkolną, zostaną przygotowane materiały edukacyjne odnośnie filmów.  

Bilety dla grup zorganizowanych w cenie 12 zł/os.

Informacja i rezerwacja:
Marcin Derecki
Specjalista ds. rezerwacji grupowej

Multikino Elbląg
Tel. 502-555-992
e-mail: elblag@multikino.pl

Multikino.
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone