: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

27-08-2009 | Akademia Filmowa w Multikinie.

Wielkimi krokami zbliża się trzeci rok działania Akademii Filmowej Multikino. Mamy za sobą dwa bardzo udane sezony. Państwa spostrzeżenia, uwagi i pochwały czynią ten projekt coraz bardziej wartościowym merytorycznie, przydatnym w codziennej edukacji. Ilość widzów w kinie świadczy o Państwa zaufaniu. Za wkład w kształt Akademii Filmowej Multikino bardzo serdecznie Państwu dziękujemy. I idziemy dalej.

W tym roku postanowiliśmy zaprezentować młodym widzom jeszcze więcej kina polskiego. Nie tylko z powodu minionych jubileuszy (50 lat Polskiej Szkoły Filmowej, 60 Lat Polskiej Animacji). Mamy poczucie, że polskie kino krzepnie i jest coraz lepsze. Chcemy, by młodzież wzrastała w przekonaniu, że dobre filmy robi się również u nas. Stąd obecność w repertuarze zarówno klasyków polskiego kina dziecięcego ("Szatan z siódmej klasy" Marii Kaniewskiej, "Paragon gola" Stanisława Jędryki), najwybitniejszych osiągnięć polskiego kina artystycznego i zaangażowanego ("Matka Joanna od Aniołów" Kawalerowicza, "Przesłuchanie" Bugajskiego), jak j najlepszych filmów ostatnich sezonów ("Boisko Bezdomnych" Kasi Adamik).

Jak zawsze, tak i tym razem w Akademii Filmowej Multikino kładziemy nacisk na wielotorowy rozwój naszych podopiecznych. Filmy wprowadzają najmłodszych widzów w rozmaite rodzaje aktywności. Przeważa oczywiście kształtowanie wrażliwości humanistycznej i polonistycznej, ale zwracaliśmy też dużą uwagę na wartości wychowawcze: szacunek dla tradycji, tolerancję, rozwój kondycji fizycznej idący w parze z dyscypliną wewnętrzną.

W młodszych grupach wiekowych zwracamy uwagę na wartości, które od zawsze były przemycane przez rozmaite teksty kultury. Kino pełnymi garściami czerpie z tych inspiracji, by realizować dydaktyczne cele filmów dziecięcych w jak najatrakcyjniejszej formie. Mówimy zatem o rodzinie, przyjaźni, poszanowaniu dla innych. O wartościach takich jak lojalność, roztropność, wytrwałość. Skupiamy uwagę maluchów na wartościach istotnych w społecznym współżyciu i budujących osobowość małego człowieka.

Gimnazjalistom i uczniom szkół średnich postawiliśmy natomiast pytania nurtujące filozofów od tysiącleci. Jak określić swą tożsamość? Czym jest patriotyzm? Jaki jest sens cierpienia? Jaka jest rola artysty i sztuki? To tylko kilka przykładów, które skłonią nastolatków do – choćby pobieżnej – autodefinicji. Sprawią też, że pełniej i bardziej świadomie będą się poruszać w materii toposów kulturowych i motywów literackich. Znajomość podstawowych odwołań oraz intertekstualnych powiązań pomiędzy dziełami a także umiejętność intersemiotycznego przekładu treści wizualnych na wypowiedzi ustne i pisemne z pewnością przysłużą się w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Układając program filmowy, jak zwykle zwracaliśmy szczególną uwagę na postulaty podstaw programowych nauczania zintegrowanego oraz przedmiotów humanistycznych. Dlatego repertuar jest eklektycznym zbiorem najnowszych i najbardziej wartościowych propozycji kina dziecięcego i młodzieżowego, nieco zakurzonych perełek kina młodego widza oraz filmów ogólnie cenionych, lecz rzadko prezentowanych. Całość stanowi propozycję zróżnicowaną i wartościową. Prezentowane w Akademii filmy są elementem dialogu tradycji z nowoczesnością, źródłem wiedzy o dziedzictwie kulturowym i jednocześnie przyczynkiem do refleksji na temat nowych nurtów w kinie i literaturze.

Więcej informacji na temat repertuaru oraz rezerwacja:
Multikino Elbląg
Marcin Derecki
Tel.: 502-555-992, 55-612-83-00
e-mail: elblag@multikino.pl

Multikino.
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone