: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

09-02-2010 | Drużyny Wikingów „Witland” z Elbląga i „Nidhogg”

Drużyny Wikingów „Witland” z Elbląga i „Nidhogg” z Braniewa działające w  Grupie Truso  pod egidą Stowarzyszenie Elbląg Europa zorganizowały 06 .02.2010 r. (w sobotę) warsztaty z „Naalebindingu”  – zapomnianej sztuki tkania igłą oraz spotkanie Wikingów i miłośników historii „Wikińskie klimaty”. Warsztaty i spotkanie odbyły się w Centrum Organizacji Pozarządowych .

Drużyna Wikingów „Witland” z  Elbląga jest nową grupą założoną we wrześniu 2009 na bazie ekipy realizującej   w maju 2009 - Międzynarodowy Festiwal „Wikingowie z Truso w Elblągu”. W składzie grupy jest  5 osób w tym  łucznicy, rzemieślnicy prezentujący pokazy gier historycznych i  filcowania oraz sokolnik. Założycielem i Jarlem grupy jest jarl Woj z Truso - Wojciech Ławrynowicz.

Wikipedia: Naalebinding (z duńskiego "plecenie/wiązanie igłą, tkanie igłą") – stara technika sporządzania płaskich wyrobów włókienniczych (rodzaj plecionki) przy pomocy kawałków włókna i igły. Przypomina szycie lub plecenie sieci rybackich. W Europie poprzedza robienie na drutach i szydełkowanie. Zanikła po wprowadzeniu tych ostatnich w późnym średniowieczu. Do dziś przetrwała w krajach skandynawskich.


Wojciech Ławrynowicz.
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone