: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

25-02-2010 | Drużyna Wikingów „Witland”

„Grupa Truso” to nieformalna organizacja zrzeszająca 6 drużyn wczesnośredniowiecznych (110 osób), zainteresowanych historią odnalezionego  Emporium Wikińskiego „Truso” oraz szeroko rozumianym promowaniem idei „żywego odtwórstwa historii”.W skład „Grupy Truso” wchodzą : Drużyna Wikingów „Nidhogg” z Braniewa, „Gautar” - Grupa Młodych Archeologów z Brus, „Grupa Radnyna” z Pruszcza Gdańskiego, Drużyna Wojów Bolesławowych „Białozór” z Olsztyna, Drużyna Wikingów „Hrafnarnir” z Gdańska i Drużyna Wikingów „Witland” z Elblaga. „Grupa Truso” posiada mocny oddział walczących wojowników, różnorodne rzemiosło, bogatą ofertę gier i zabaw średniowiecznych. W skład grupy wchodzi także zespół muzyczny Radnyna z Pruszcza Gdańskiego i elbląski sokolnik. „Grupie Truso” zależy na jak najwierniejszym odtwarzaniu historii regionu z X wieku. Swoje działania popiera bogatą wiedzą merytoryczną pracowników Elbląskiego Muzeum oraz informacjami uzyskanymi od archeologa Marka Jagodzińskiego. Liderzy grupy nawiązali współpracę  z Towarzystwem "Pruthenia" w Olsztynie oraz  Muzeum Historycznym i Muzeum Morskim w Gdańsku. „Grupa Truso” współpracuje także z załogą łodzi „Welet” (replika łodzi z X wieku).

Drużyna Wikingów „Witland”z  Elbląga jest nową grupą założoną we wrześniu 2009 na bazie ekipy realizującej   w maju 2009 - Międzynarodowy Festiwal „Wikingowie z Truso w Elblągu”. W składzie grupy jest  5 osób w tym  łucznicy, rzemieślnicy prezentujący pokazy gier historycznych i  filcowania oraz sokolnik. Założycielem i Jarlem grupy jest jarl Woj z Truso - Wojciech Ławrynowicz.

Wojciech Ławrynowicz
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone