: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

24-03-2010 | Zjazd Wikingów na Wyspie Spichrzów!

W dniach 20 i 21 marca dzięki gościnności elbląskich harcerzy odbył się w budynku CWT coroczny wiosenny zjazd działającej pod egida Stowarzyszenia Elbląg Europa „Grupy Truso” - nieformalnej organizacji zrzeszającej drużyny wczesnośredniowieczne zainteresowane historią odnalezionego  Emporium Wikińskiego „Truso” oraz szeroko rozumianym promowaniem idei „żywego odtwórstwa historii”

Do Elbląga zjechali wojowie i niewiasty z Drużyny Wikingów „Nidhogg” z Braniewa, Drużyny Wojów Bolesławowych „Białozór” z Olsztyna, Drużyny Wikingów „Hrafnarnir” z Gdańska, Drużyna„Gautar” - Grupy Młodych Archeologów z Brus oraz zaprzyjaźnionych drużyn z trójmiasta. Gospodarzem i organizatorem spotkania była Drużyna Wikingów „Witland” z Elbląga. Przez dwa dni na wyspie spichrzów obok CWT wojowi ćwiczyli walki i szyki przygotowując się do sezonu 2010, równocześnie  odbyły się warsztaty z filcowania, gier historycznych, tańca średniowiecznego i śpiewu. Nad bezpieczeństwem walczących czuwali ratownicy medyczni ZHP.

Zjazd „Grupy Truso” był też poswiecony przygotowaniom do imprezy „Wikingowie z Truso w Elblagu”, na którą Wikingowie z Truso już serdecznie zapraszaja wszystkich Elblążąn.  Impreza odbedzie się 8-9 maja na Wyspie Spichżów.

Wojciech Ławrynowicz
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone