: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

08-06-2010 | Historia odkryta na nowo: L.U.C – 39/89 Zrozumieć Polskę

W sobotę 12 czerwca, na zakończenie elbląskich 7. Letnich Ogrodów Polityki,  Laureat Paszportu Polityki za rok 2009 – Łukasz L.U.C Rostkowski zaprezentuje swój projekt „39/89 Zrozumieć Polskę”. Uczestnicy koncertu, słuchając autentycznych głosów wydobytych przez L.U.C`a z Archiwum Polskiego Radia, wplecionych w estetykę muzyki XXI wieku, odbędą niezwykłą podróż przez historię Polski lat 1939-89.

Projekt „39/89 Zrozumieć Polskę” to niespotykane dotąd podejście do bardzo ważnego w dziejach naszego kraju okresu. Nietypowe brzmienia łączące nowy jazz, elektronikę, muzykę kameralną i filmową spotkają się z autentycznymi głosami najważniejszych postaci tego okresu – od Stefana Starzyńskiego poprzez czołowych partyjnych dygnitarzy, po Jana Pawła II i Lecha Wałęsę. Wszystko to zaserwowane zostanie w nowoczesnej estetyce okraszonej skreczami Dawida Szczęsnego i uzupełnione stosownymi wizualizacjami.

– Nadszedł czas, by pochwalić się naszą historią w duchu możliwości XXI wieku. Przełomowe dla Europy, pokojowe zwycięstwo 89 roku powinno być, obok wódki i oscypka, naszą dumą narodową i towarem eksportowym na świat – mówi autor. Z dystansem i bez niepotrzebnej hagiografii, przeciwstawiając patos grotesce PRL, nie gubiąc tego co ważne: poczucia dumy i godności – w ten sposób L.U.C. zaprasza do refleksji nad naszą postawą względem historii. Projekt ten nie jest okolicznościową laurką, ale nowoczesną lekcją historii dla wszystkich. To także świadectwo pamięci i wdzięczności dla własnego narodu za wywalczoną wolność.

Koncert, który będziemy mieli okazję obejrzeć w ramach 7. Ogrodów Polityki w Elblągu jest częścią szerszego projektu „39/89 Zrozumieć Polskę”. Poza albumem ze ścieżką dźwiękową oraz przygotowywanym pełnometrażowym filmem muzycznym, w jego skład wchodzi również trasa koncertowa.

Więcej informacji na temat projektu i artysty można znaleźć na stronie: http://www.zrozumiecpolske.pl/. Dokładny program 7. Letnich Ogrodów Polityki w Elblągu znajduje się na: http://www.bibliotekaelblaska.pl/.  Cena karnetu na całą imprezę wynosi 40 zł, na jeden dzień 20 zł.

Ekipa
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone