: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

07-10-2010 | Historycznie W Elbląskich Klimatach - KAZAMATY

A więc jedziemy z klimatami w starych imprezach made in Elbląg.

Na pierwszy strzał lecimy z nutami z Kazamat. Mam nadzieję, że 'czytacze' Nocnego jeszcze pamiętają parkiet tego lokalu. Ja jako Hospes w wieku lat 18, chadzałem na prawdziwe koncerty gwiazd polskiej i nie tylko,  sceny dance. Naprawdę to nie przesada, na wieczorach zapodawanych przez Kazamaty grał Stachursky, Bajm, Manam i N'sync, ścisła czołówka ówczesnej sceny muzycznej. Z mej 18-letniej pamięci, zostały obrazy zagubienia, czyli jak się zgubiłeś to 'leżysz'. Po ludzkiemu, jak się zgubiłeś to hasło brzmiało 'spotykamy się przy WC', komórek było wtedy brak.

Ze znajomymi siadaliśmy na 'schodach' i patrzyliśmy... Poniedziałek, wtorek, środa... zawsze dwa parkiety  były pełne. Didżejka grała hity, Dj z radia El grali hity tak odległe od dzisiejszej słoniny i elbląskiej emerytury. Piękne czasy, piękna młodość, być może przefiltrowana przez młodzieńcze marzenia. Jednak wtedy naprawdę było pięknie. Imprezowicze zjeżdżający z okolic by móc się pobawić w Elblągu.
A teraz co?... Emeryt goni się Z Emerytem o miejsce dla pieska na obsranym trawniku.
Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda.... Pamiętajmy o Kazamatach, o Striptisach co zjeżdżały ku nam z sufitu. Co nam zostało, zaściankowi Dj i puste, starówkowe ulice?

ps. proszę tego nie odbierać jako antyreklamę obecnych lokali w wiosce made in eLBLĄG. Po prostu ja jako Hospes bawiłem się w czasach gdy klimat Nocnego Elbląga nakreślały lokale o nazwach Kazamaty, Interlech, Pałacyk, Black Cat i Biznesmen....Po prostu mi ich brak. A nie wspominam jeszcze o dyskotekach z 'Nad Jaru'

O lokalach gdzie się bawił Hospes z lat swej młodości, napiszemy w kolejnych odsłonach.

ps2. Niestety brak nam fotorelacji z tych lokali. Naszych czytelników prosimy o nadsyłanie fotografii z ich lat młodości. Nagrody przewidziane w budżecie Redakcji Nocnego:)

INFO ZACIĄGNIETE z netu: Kazamaty otwarto w kwietniu 1996r. - na inauguracji zagrał zespół Perfekt - tydzień po otwarciu w klubie koncertował zespół Lady Pank - 1 maja 1996r. Stowarzyszenie "Młodzi Konserwatyści" zorganizowali koncert Manaam - w czerwcu 1996r. zagrał Piasek z Robertem Chojnackim - w wakacje 1996r. zagrał Big Cyc+Skiba - w listopadzie 96` na Andrzejki był duży koncert Edyta Bartosiewicz + T.LOVE - na I rocznicę powstania wiosną 1997r. zagrał Lombard

Na pewno również grały zespoły: O.N.A. , JUST 5, N SYNC ale nie potrafię tego umieścić w datach.

Wszystkie koncerty w tym pierwszym okresie organizowała Fabryka Koncertowa z Wrocławia
Więcej informacji na www.klekot.pl lub e-mailem od właściciela tej firmy [dane na stronie]

Oprócz klubu w Elblągu działały Kazamaty we Wrocławiu, Kołobrzegu, Elblągu [trzeci otwarty klub z tej sieci], Opolu i Gdańsku. W planach był klub w Poznaniu ale mimo wynajęcia hali w d. fabryce Cegielskiego nie nastąpiło otwarcie klubu.

Główny właściciel spółki Kazamaty jest w serwisie nasza-klasa.pl :-)

Przybliżona data zamknięcia to chyba jesień 1997` lub wiosna 1998` Były remonty, zmiany aranżacji, najpierw zamknięto dół a na górze nadal klub działał.
Później ostatecznie zakończono działalność.

info made in free-consulting   

Hospes
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone