: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

19-10-2010 | Suplementy i odżywki w sklepie firmowym FitnesStore

Suplementacją można określić branie poszczególnych suplementów diety w celu osiągnięcia korzyści którą dany produkt nam może przynieść. Zależnie od tego co przyjmujemy może być to poprawa masy, siły, zmniejszenia poziomu tłuszczu, większej wytrzymałości a także poprawy zdrowia.

Suplement - z definicji to "dodatek, uzupełnienie". Suplementy, to nic magicznego. Tak popularna kreatyna występuje obficie w wołowinie oraz w innych mięsach a witaminy czy minerały odnajdziemy w warzywach oraz owocach. Suplement jest, zatem swego rodzaju "koncentratem" substancji otrzymanym w warunkach laboratoryjnych występujących naturalnie w pożywieniu w niewielkich jednak (biorąc pod uwagę zapotrzebowanie ciężko trenującego sportowca) ilościach.

Odżywki - wg definicji to "środki spożywcze. o dużej wartości odżywczej i dietetycznej; mają postać mączek, syropów, past i granulek; bogate w określony składnik, np. białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, substancje mineralne." Odżywkami najprościej można nazwać jedzenie w formie sproszkowanej. Generalnie występuje kilka ich typów:
.Odżywka białkowa
.Odżywka węglowodanowa
.Odżywka węglowodanowo-białkowa, (czyli połączenie- w różnych, charakterystycznych dla danego produktu proporcjach 2 wcześniejszych produktów, popularnie nazywanych gainerami lub bulkami, wszystko zależy od proporcji połączenia tych substancji odżywczych)

Podsumowując: o ile odżywki nie są niczym innym jak uzupełnieniem naszego codziennego odżywiania w makroskładniki (białka, węglowodany, tłuszcze), czyli dostarczają "cegieł" potrzebnych np. do rozbudowy wagi, o tyle suplementy będą pełnić raczej rolę dodatków do naszej diety i odpowiednio dobrane mogą, ale nie muszą pomóc.

Ważną role odgrywają także produkty pro-zdrowotne, szczególnie w czasach, w których żyjemy gdzie stres, brak czasu są na porządku dziennym. Ważne jest dbanie o zdrowie a suplementy mogą nam to ułatwić, dużą ich zaletą jest to, że są dostępne bez recepty. Jest wiele rodzajów produktów, które mogą nam pomóc z wieloma schorzeniami i problemami np. nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom „złego cholesterolu”, problemy ze stawami, niedobory magnezu, niska odporność organizmu na infekcje, problemy z trawieniem, prostatą, koncentracją i stresem.

Wracając do „typowych” suplementów można określić wiele ich rodzajów np. wymieniona wcześniej kreatyna (pod różnymi postaciami jak i mieszankami zwanymi popularnie stackami kreatynowymi), produkty przed treningowe pozwalające na długie i intensywne treningi a także na większą „pompe” (tzw. no boostery), spalacze tłuszczu, które pozwalają się pozbyć niechcianego „balastu”, hamują apetyt a także zwiększają energie, czy też produkty podnoszące wydzielanie naturalnego testosteronu. To oczywiście jedne z wielu suplementów, które można zakupić, aby wspomóc nasz organizm. Te i wiele innych produktów można znaleźć w naszym sklepie firmowym FitnesStore na ulicy Płk. Dąbka 134, w Gildii Kupców Żuławskich box 50-51

Artykuł sponsorowany
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone