: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

18-04-2006 | Nirvana na dużym ekranie tylko w Mutlikinie!

Trio Nirvana powoli odchodzi w niepamięć. Wszyscy tragicznie zmarli rockmani z symbolu kulturowej i obyczajowej rebelii zamieniają się z czasem we wzięty motyw wzornictwa przemysłowego. Bo prawie wszystko, co pozostało z grunge'owej eksplozji początku lat 90. sprowadza się obecnie do natchnionej twarzy Cobaina, zdobiącej koszulki licealistów.

Dwie pierwsze płyty bandu uchodzą za - obok ówczesnych dokonań kapel Mudhoney i Soundgarden - klasyczne pozycje w historii gatunku rocka. Mentalnie Nirvana była jednak znacznie bliższa punk rockowi, w amerykańskim znaczeniu tego terminu.

Korzenie formacji tkwią w założonej w 1985 roku przez 18-letniego wówczas Kurta Cobaina oraz Chrisa Novoselica grupie Sellout. W roku 1988 projekt Cobaina i Novoselica przyjął nazwę Nirvana. Wtedy też Sub Pop - mała niezależna wytwórnia z Seattle - wydała pierwszego siedmiocalowego singla kapeli z utworami "Love Buzz" i "Big Cheese". Obok Cobaina i Novoselica formację tworzyli wtedy ponadto: perkusista Chad Channing i drugi gitarzysta Jason Everman. W tym składzie nagrali też materiał na debiutancki longplay "Bleach", który ukazał się nakładem Sub Pop w czerwcu 1989 roku. Było to doskonałe połączenie elementów punkrocka rockowej tradycji oraz iście beatlesowskich melodii, które Nirvana przetworzyła w unikalny i rozpoznawalny styl. Band nie różnił się od setek innych grup alternatywnych - przemierzali USA zdezelowaną furgonetką, grając koncerty za minimalne stawki i nocując w mieszkaniach przyjaciół.

Na status zespołu wpłynęły dopiero występy na prestiżowej nowojorskiej imprezie "New Music Seminar" oraz sesja nagraniowa dla słynnego programu Johna Peela. Susan Silver, ówczesna managerka zespołu, postanowiła podjąć starania o kontrakt z dużą wytwórnią dzięki czemu światło dzienne ujrzał krążek "Nevermind" oraz legendarny już dziś singiel "Smells like teen spirit"...

Kto pamięta trio Nirvana i wciąż rozkoszuje się ich rewolucyjną wręcz muzyką, na pewno wybierze się do lokalnego oddziału Multikina 27 kwietnia. Pokaz koncertu "Silver" Nirvany rozpocznie się punktualnie o 19:00!

Bilety w cenie 15 PLN (lub 10 PLN z kartą Multikinomaniaka i Clubu Nokia). A dla wszystkich wielka dolewka gratis!
Rezerwacja on-line na: www.multikino.pl
Patroni: onet.pl; cgm.pl; VH1; Metropol; Roxy FM

Multikino
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone