: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

03-07-2006 | Sensacyjne Kino Samochodowe

Już od 6 lipca rusza w Elblągu Kino Samochodowe. Co tydzień, w każdy czwartek o 22:00 widzowie zobaczą  film na wielkim ekranie nie wysiadając nawet z samochodu. Tegoroczna edycja Kina Samochodowego upłynie pod znakiem sensacji. Pokażemy filmy:

06.07 - 13 Dzielnica
13.07 - Osaczony
20.07 - Wyścig Z Czasem
27.07 - Dog Soldiers - Armia Wilków
03.08 - Z Podniesionym Czołem
10.08 - Nożownik
17.08 - Pan Życia I Smierci
24.08 - Rekrut
31.08 - Człowiek Pies

Projekcje będą odbywać się na górnym parkingu koło Multikina. Ścieżka dźwiękowa udostępniona zostanie poprzez  radio na częstotliwości podanej przez obsługę Multikina.  Cena biletu (od samochodu) 10 zł.

Otwarciu kina samochodowego będzie towarzyszył Zlot Tuningowców, który rozpocznie się o godz. 18:00. W czasie imprezy rozstrzygnięte zostaną konkursy na:

- na najlepszy tuning,
- najgłośniejszy sprzęt w samochodzie,
- najlepiej brzmiący silnik i wydech..... i inne.

Dla wszystkich uczestników zlotu bilety na Sensacyjne Kino Samochodowe - "13 dzielnica" tylko 5 zł od samochodu.

Kino samochodowe ma bogatą tradycję i ciekawą historię. Początków należy szukać w kraju, w którym największą pasją jest film i samochody, czyli USA. Pierwsze kino tego typu oficjalnie zaczęło funkcjonować w 1933 roku. Można było tutaj czuć się jak w domu, a nawet lepiej: spotkać się ze znajomymi, jeść, pić, palić, głośno rozmawiać. Na parkingu można było rozpalić grilla i nie martwić się o dzieci bawiące się na specjalnych placach zabaw. Bardzo ważne - samochód był idealnym miejscem na randkę. Zakochani szukali tu intymności.

Specyficzny charakter kina samochodowego wpływał na dobór repertuaru. Ulubiony gatunek to: komedie familijne i miernej jakości horrory.

W latach 50. ilość kin samochodowych sięgała 5 tysięcy. Obecnie jest ich  około 800.

W Polsce pierwsze kino samochodowe powstało w Warszawie w lipcu 1994 roku na terenie giełdy na Żeraniu. Bilety kosztowały 3,5 zł (35 tys. starych zł). Dla widzów przygotowano 300 miejsc parkingowych. Kino nie cieszyło się jednak wielkim zainteresowaniem i dość szybko zostało zamknięte. Dziś kina samochodowe organizowane są sezonowo, przy okazji działalności innych kin lub imprez.

Multikino
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone