Klub Środowisk Twórczych zaprasza na jazzową jam session przed krótką przerwą. Tym razem młodzi i już znani: Artur Paszkowski – perkusja, Jakub Janoszek – pianino, Szymon Zalewski – kontrabas i po raz pierwszy w klubie Szymon Zawodny na saksofonie.
Szymon Zawodny to artysta ze Śląska. Muzyczna droga tego niezwykle uzdolnionego saksofonisty rozpoczęła się, gdy miał 7 lat. Zdobywał wiedzę pod skrzydłami prof. Mariana Kłeczka, następnie prof. Bernarda Steuera. W 2014 roku ukończył studia pod kierunkiem prof. Pawła Gusnara na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2012/2013 studiował w Conservatorium van Amsterdam u prof. Arno Bornkampa. Artysta nieustannie doskonali swoje umiejętności na warsztatach saksofonowych prowadzonych przez najlepszych na świecie w swojej dziedzinie. Bierze także udział w wielu prestiżowych koncertach, np. koncert z okazji festiwalu „La folle journee” we Francji. Jest kilkukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatem programu stypendialnego „Młoda Polska”. Dowodem na niezwykły talent młodego artysty są także liczne nagrody, jakimi został wyróżniony podczas międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów. Samych I nagród na konkursach międzynarodowych Szymon Zawodny posiada kilka.
Zapowiada się nietuzinkowa sesja jazzowa. Publiczności znani są pozostali artyści, którzy zagrają we wtorek. Ich improwizacje jazzowe zawsze są nowatorskie. Czekamy z niecierpliwością na efekt wspólnych improwizacji z nowym saksofonistą.

Jam session – wtorek 5 listopada, godz. 20.00.
Wstęp wolny.
Klub Środowisk Twórczych Krypta mieści się w podziemiu Galerii EL.

Na foto: Szymon Zawodny na „Warszawskiej Jesieni”
Fot.: Jakub Pokor


Klub Środowisk Twórczych KRYPTA

 

kontakt
ul. Kuśnierska 6
82-300 Elbląg