Klub Środowisk Twórczych zaprasza na pierwszą sesję jazzową. W tym roku będzie inaczej, ponieważ sesje będą się odbywały pod namiotem na terenie Centrum Sztuki Galeria EL. Zmianie też uległa godzina rozpoczęcia i dzień tygodnia. Jam session będą miały miejsce w czwartki, o godz. 19.00.

Na pierwsze spotkanie klub przygotował niespodziankę i zaprosił artystów, którzy grają w znanych polskich big bandach i są czołowymi przedstawicielami Trójmiejskiej Sceny Jazzu Tradycyjnego.Grana przez nich muzyka, to podstawa jazzu oraz muzyki rozrywkowej, która zaistniała w Nowym Orleanie na przełomie XIX i XX wieku. Charakteryzuje ją duża energia oraz elementy bluesa. Wśród znanych artystów gatunku wyróżnić możemy między innymi Louisa Armstronga, Kida Ory, Ackera Bilka czy Sidneya Becheta. W wykonaniu zaproszonych artystów będzie można usłyszeć między innymi światowe przeboje tej ery jazzu.
Inicjatorem tego pomysłu jest znany elbląskiej publiczności, perkusista Piotr Jankowski. Wraz z nim wystąpią: pianista i wokalista Maciej Flont, saksofonista Antoni Śliwa i basista Karol Kozłowski. Zapowiada się bardzo swingowo.
Wstęp na jam session jest wolny.
Centrum Sztuki Galeria EL, godz. 19.00.
 
Na foto: Piotr Jankowski
Foto za zgodą: asafjazz.pl

 


Klub Środowisk Twórczych KRYPTA

 

kontakt
ul. Kuśnierska 6
82-300 Elbląg