Klub Środowisk Twórczych zaprasza na kolejną sesję jazzową po przerwie. We wtorek, 19 października improwizować dla Państwa będą:

Aleksandra Mońko-Allen – pianistka klasyczna i jazzowa, kompozytorka. W 2001 r. ukończyła Akademię Muzyczną – Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli i od następnego roku kontynuowała naukę w City College of New York u boku takich muzyków jak: John Patitucci, John Hicks, Ronney Mathews czy Geri Allen. W 2010 r. ukończyła University of the District of Columbia w Waszyngtonie w klasie fortepianu Marvy Cooper. Przez sześć lat prowadziła Chór Gospel w kościele Mt. Calvary Catholic Church w Forestville, Maryland, komponując na Chór. W Waszyngtonie współpracowała z artystami pierwszej ligi, takimi jak: Butch Warren, Eric Allen, Ephraim Wolfolk, Catarina Racha i Vanessa Williams. Zagrała w „Tribute to Charlotte Holloman” na University of the District of Columbia w 2011. Dwukrotnie zdobyła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. K. Komedy.

Tomasz Grzegorski – ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach – Wydział Jazzu oraz Muzyki Rozrywkowej. Debiutował w 1997 r. w formacji Eryka Kulma „Quintessence”. Do 2003 r. był zdobywcą pierwszych nagród na 6. festiwalach. W l. 2005-2013 współpracował ze światowej sławy skrzypkiem Nigelem Kennedym. Grali razem koncerty na całej kuli ziemskiej. Nagrywał i współpracował również m.in. z: Markiem Bałatą, Januszem Muniakiem, Andrzejem Cudzichem, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Groborzem, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Josef Sosoka Jazz Family, Lazaro Cruzem i wieloma innymi gwiazdami jazzu. Występował na licznych festiwalach w Polsce i na świecie. W Polsce między innymi: Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Komeda Jazz Festiwal.

Szymon Zalewski – basista i kontrabasista, absolwent studiów licencjackich na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dr Piotra Kułakowskiego. Współpracował z big bandami pod dyrekcją: Leszka Kułakowskiego, Jana Konopa, Aleksandry Tomaszewskiej, oraz Christiana Botzeta. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych m.in. przez Kurta Rosenwinkela, Bena van den Dungen, Grega Osby, Piotra Wojtasika, Timucina Sahin oraz w warsztatach International Jazz Platform w Łodzi. Obecnie wraz z kwartetem jest w trakcie przygotowań autorskiego materiału z pogranicza jazzu i muzyki improwizowanej.

Kacper Skolik – perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Obecnie studentAkademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej dr Tomasza Sowińskiego. Bierze udział w wielu wydarzeniach artystycznych, także zagranicznych. Jest jednym z perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra – Symfonia bez końca”. W zeszłym roku został finalistą konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”.

Rozpoczęcie jam session ok. godz. 20.00. Wstęp wolny, ale zachęcamy bywalców do finansowego wsparcia Klubu Krypta w jego dalszych działaniach jazzowych.

Klub Środowisk Twórczych KRYPTA mieści sie w podziemiu C.S. Galerii EL.


Klub Środowisk Twórczych KRYPTA

 

kontakt
ul. Kuśnierska 6
82-300 Elbląg