Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Środowisk Twórczych Krypta zapraszają na jazową jam session. Tym razem  Aleksandra Mońko-Allen, która wystąpi po raz pierwszy w Elblągu. 

Aleksandra Mońko-Allen swój pierwszy zespól muzyczny założyła już w 1996 roku wspólnie z Dominikiem Bukowskim, Jerzym Małkiem, Adamem Żuchowskim i Michałem Szczeblewskim. W 2001 roku ukończyła Akademię Muzyczną- Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli i od następnego roku kontynuowała naukę w City College of New York w Nowym Jorku u boku takich muzyków jak: John Patitucci, John Hicks, Ronney Mathews czy Geri Allen. W 2010 roku ukończyła University of the District of Columbia w Waszyngtonie w klasie fortepianu Marvy Cooper. Przez sześć lat prowadziła Chór Gospel w kościele Mt. Calvary Catholic Church w Forestville, Maryland, komponując na Chór. W Waszyngtonie współpracowała z artystami pierwszej ligi, takimi jak: Butch Warren, Eric Allen, Ephraim Wolfolk, Catarina Racha i Vanessa Williams. Zagrała w „Tribute to Charlotte Holloman” na University of the District of Columbia w 2011. Dwukrotnie (w 1999 i w 2003) zdobyła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. K. Komedy. 

Artystce towarzyszyć  będą utalentowani muzycy: Marcin Stefaniak – saksofon, Filip Arasimowicz – kontrabas i Kacper Skolik – perkusja.

Wtorek – 20 sierpnia. Godz. 20.00 – 23.30. Wstęp bezpłatny.

Jam session odbywają się w ramach projektu „Jazzowy Elbląg 2019”. Projekt sfinansowany przez samorząd Miasta Elbląg. 

 

 


Klub Środowisk Twórczych KRYPTA

 

kontakt
ul. Kuśnierska 6
82-300 Elbląg