Nowa odsłona Amore Mio – od dziś większy wybór dań i gotowanie na żywo!
Nieopodal Bramy Targowej, przy ul. Stary Rynek 67/68, znajduje się dobrze znana elblążanom restauracja Amore Mio. Od dziś, 10 września, można ją zobaczyć w nowej, kulinarnej odsłonie!
Restauracja Amore Mio znana była z włoskich dań. Od dziś dotychczasowa karta będzie obowiązywać w restauracji Amore Mio pizzeria&trattoria przy ul. Rybackiej 32-33/A!
Natomiast Amore Mio przeszło prawdziwą kulinarną metamorfozę. – W gastronomii trzeba co kilka lat coś zmieniać, aby nie popaść w rutynę. Zależało nam na tym, aby zaproponować naszym gościom coś, czego w Elblągu jeszcze nie było – mówi Marco Cocchierii, właściciel restauracji.
 
Pierwszą nowością jest gotowanie na żywo!
Od środy do niedzieli, między 13.00 a 22.00, będzie live cooking. Nasi goście będą mogli wybrać sobie owoce morza i zobaczyć na żywo jak będą one przygotowywane przez włoskiego szefa kuchni Sergia
– zaznaczył Marco Cocchierii.
 
Sergio pracuje jako kucharz od ponad 30 lat. Od 15 jako szef kuchni. Przez 10 lat pracował na statkach, na których zajmował się live cooking’iem. Ostatnie 4 lata spędził w Słupsku, gdzie pracował jako szef kuchni w restauracji Casa Italia. Od dziś jego umiejętności będą do dyspozycji gości restauracji Amore Mio!
 
Kolejną nowością jest nowa karta.
 
Karta jest zupełnie nowa. Ta, która była w Amore Mio do tej pory cieszyła się dużym powodzeniem, dlatego postanowiliśmy z niej nie rezygnować, tylko przenieść ją do naszej restauracji Amore Mio pizzeria&trattoria przy ul. Rybackiej 32-33/A. A w Amore Mio przy Starym Rynku wprowadzamy kuchnię europejską i kuchnię śródziemnomorską
– opowiada Marco Cocchierii.
 
Dzięki temu w karcie będzie można zobaczyć zupy (m.in. żurek staropolski podawany w chlebie i zupę grzybową podawaną z grzankami), dania mięsne (np. golonkę duszoną po bawarsku z kapustą kiszoną i ziemniakami pieczonymi w kminie, żeberka jagnięce czy stek z polędwicy wołowej), dania rybne (np. stek z kalmara, doradę pieczoną czy sandacza duszonego w białym winie).
W ofercie nie zabrakło także różnego rodzaju sałatek oraz dań dla dzieci.
Do karty prowadzono także nowe desery tj. mini beza z owocami i sosem truskawkowym czy tarta gruszkowa z konfitura morelową!
Odnowiona została także sala, na której można organizować różnego rodzaju imprezy okolicznościowe bądź biznesowe!
 
Przyjdź i przekonaj się sam!

——

ul. Rybacka 32-33/A
82-300 Elbląg
tel. 737 813 427

Godziny otwarcia:

poniedziałek – czwartek i niedziela godz. 12.00-22.00
piątek – sobota 12.00-23.00

amoremio.elblag.pl

 

 


  Restauracja Włoska
Amore Mio
kontakt
ul. Stary Rynek 67-68
82-300 Elbląg
telefon
kom. 519 426 663
strona internetowa:
www.amoremio.elblag.pl

FOTOGALERIA: