Tym razem w Klubie Środowisk Twórczych KRYPTA swingowa niespodzianka. W czwartek zagra kwartet instrumentalno-wokalny, łączący trzy muzyczne pokolenia artystów, wykonujących muzykę swingową lat 30. i 40. XX wieku. Do najsławniejszych wykonawców tego gatunku należeli m.in Luis Armstrong, Ella Fitzgerald, Duke Elington, Frank Sinatra czy Benny Goodman. Tego wieczoru muzycy przeniosą publiczność w tamte czasy, przy akompaniamencie znanych utworów w nowych aranżacjach.

Zespół powstał zeszłego lata, w roku 2020, zapraszając do współpracy część artystów ze znanej formacji Radunia River Jazz Band. W obu przypadkach założycielem był Piotr Jankowski, który już od lat 70. współtworzy trójmiejskie jazzowe środowisko muzyczne, grając w zespołach jak Time Quartet (pierwsza formacja Macieja Sikały), Big Band Gdaśsk czy Seaside Dixieland.
Skład zespołu:
Maciej Flont – piano, wokal, związany z trójmiejską sceną jazzową; współtworzył formację Rama 111″ i Baszta,
Antoni Śliwa – flet, saksofon tenorowy, wokal, związany z trójmiejską sceną jazzową; współtworzył formację Rama 111 i Baszta.
Karol Kozłowski – kontrabas, kompozytor, aranżer; członek zespołu The Moongang, Paul Band, Quartado i Kombi.
Piotr Jankowski – perkusja, lider zespołu, współtworzył formację ASAF ( z Maciej Sikała), Radunia River Jazz Band.

Trójmiejska Kapela Swingowa wystąpiła już przed elbląska publicznością w czerwcu i zachwyciła ją swoją energią i aranżacjami. Artyści bisowali wielokrotnie. Mamy nadzieję na takie same emocje i tym razem.

 
Czwartek, 11 listopada.
Godz. 19.00.
Wstęp wolny.

 

Fot. Trójmiejska Kapela Swingowa 

____________________________
KLUB  ŚRODOWISK  TWÓRCZYCH
CENTRUM  SZTUKI   GALERIA   EL

 


Klub Środowisk Twórczych KRYPTA

 

kontakt
ul. Kuśnierska 6
82-300 Elbląg