Na Małej Scenie Teatru im. A. Sewruka w Elblągu 17 stycznia miała miejsce kolejna odsłona Sceny przy stoliku. Tym razem w formie czytanej zaprezentowana została sztuka Łukasza Staniszewskiego, „Ołowiany ptaszek”, olsztynianina, który zdobył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Na Małą Formę Dramatyczną.

Ten psychologiczny dialog dwójki młodych ludzi zagubionych we współczesnym świecie zaprezentowali Magdalena Bocianowska, nowa aktorka elbląskiego teatru, i Mikołaj Ostrowski.

To było wyjątkowe spotkanie. Aktorzy zaprezentowali tekst inaczej niż zwykle – jak się okazuje – wystarczyła im kreda, dzięki której sami „wypisywali” kolejne elementy scenografii.

„Ołowiany ptaszek” to historia Arlenki i Adama, którzy spotykają się na moście. On jest zdecydowany skoczyć, ona pogania go, żeby zrobić „zdjęcie po”, na którym uda jej zarobić. Między nimi zaczyna toczyć się gra – czy rzeczywiście przyszli na most, żeby skończyć swoje życie – czy będzie to dla nich początkiem nowego rozdziału.

Po prezentacji odbyło się spotkanie autorskie, które poprowadziła autorka bloga Szufladopolka.pl, Zuzanna Gajewska, znana elblążanom ze słynnego spaceru literackiego inspirowanego książką Agnieszki Pietrzyk, „Śmierć kolekcjonera”.

Na kolejne spotkanie Sceny przy stoliku zapraszamy 21 lutego o godzinie 18. Aktorzy przeczytają dramat Mariusza Więcka i Jerzego Wójcickiego „Kłopoty małżeńskie” – historię Kingi i Roberta, którzy spotkają się na sali sądowej, żeby wziąć rozwód. Poważne sprawy potraktowane z przymrużeniem oka, które większość par doskonale kojarzy z codziennego życia.

Po prezentacji odbędzie się spotkanie z autorami.

15 lutego o godz. 18, również na Małej Scenie, odbędzie się spotkanie autorskie Anny Swoińskiej połączone z promocją jej debiutanckiej książki, Listy do Tosi.

Wstęp na wydarzenia – WOLNY. Serdecznie zapraszamy!


Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
kontakt
ul. Teatralna 11
82-300 Elbląg
telefon
kom.55 641 97 00


 

 

PODZIEL SIĘ