We wtorek 11 czerwca Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zaprasza do Klubu Krypta na jazzową jam session. Do klubu zawita Piotr Jankowski ze swoimi gośćmi. Piotr Jankowski razem z Maciejem Sikałą i Mariuszem Bogdanowiczem współtworzył trójmiejskie środowisko jazzowe w już w latach 70. i 80., jest laureat konkursu Jazz Junior i Złote Tarki i jednym z założycieli takich zespołów jak: Time Quartet, Big Band Gdańsk oraz New Coast. W latach 80. razem z formacją ANTYQINTET wyjechał do Hamburga, gdzie rozpoczął studia na wydziale jazzu. W tym okresie podczas koncertów w Europie miał możliwość współpracować z takimi gwiazdami jak m.in. Clark Terry, Fredie Habbard, Woody Show, Johny Gryffin. Również w Hamburgu rozpoczął współpracę z Włodkiem Pawlikiem, zakładając razem ze Zbigniewem Wegehauptem „Włodek Pawlik Trio”. W Polsce znany jest głównie jako perkusista i współzałożyciel zespołu New Life’m, którego wokalistami są m.in. Mieczysław Szcześniak i Natalia Niemen.
Ostatnim jazzowym projektem artysty jest quartet ASAF, w którego skład wchodzą również: Maciej Sikała, Joanna Gajda i Michał Barański. Na swoim koncie ma nagranych ponad 30 płyt oraz udział w licznych programach TV i PR.

Jazzowe jam session odbywają się w ramach projektu „jazzowy Elbląg 2019”, który jest finansowany przez samorząd Miasta Elbląg.

Wtorek 11 czerwca,
godz. 20.00.
Wstęp bezpłatny.

Klub Środowisk Twórczych KRYPTA mieści się w podziemiu Galerii EL.  

 


Klub Środowisk Twórczych KRYPTA

 

kontakt
ul. Kuśnierska 6
82-300 Elbląg