ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów to coroczne święto horrorożerców! W tym roku w ostatni piątek października miłośnicy mocnych wrażeń zobaczą na wielkim ekranie aż cztery mrożące krew w żyłach filmy grozy, które w ostatnich miesiącach weszły do kin, w tym przedpremierowy pokaz horroru „Suspiria”.

 

Z mroku kinowych sal wyłonią się przepełnione złem i przyprawiające o dreszcze historie, wyjdą na jaw skrywane przez lata przerażające sekrety, a mordercze byty i nienawistne demony nie znajdą litości wobec swych ofiar. Mrok, krew, zło, krzyk, łzy i STRRRAAACH – wszystko to w tę jedyną w roku, legendarną noc!

Podczas maratonu zostaną zaprezentowane cztery przerażające filmy grozy:

niepokojąca SUSPIRIA – przedpremierowo!

– klimatyczny MROK – premierowo!

– makabryczny GHOSTLAND

– tajemnicze PRZEBUDZENIE DUSZ

Dołącz do Nocy Grozy i Horrorów na Facebooku:

http://idz.do/ADyM5f

*** Więcej informacji ***

http://www.enemef.pl

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów odbędzie się 26 października (piątek) jednocześnie w 30 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Elbląg, Gdańsk, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Wola Park, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

Widzów z Gdyni z powodu remontu Centrum Gemini serdecznie zapraszamy do kin w Gdańsku, Rumi i Sopocie.

Ceny biletów (za całą noc w kinie):

– 28-30 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 28 zł lub 30 zł każdy (28 zł: wszystkie miasta poza wymienionymi; 30 zł: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław)

– 35-39 zł: cena normalna (35 zł: wszystkie miasta poza wymienionymi; 37 zł: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław; 39 zł: Warszawa Złote Tarasy)

– 14,90 zł: cena dla posiadaczy M!Karty płacących BLIKIEM online, obowiązuje we wszystkich kinach

Wszyscy zarejestrowani użytkownicy www.enemef.pl otrzymają zniżkowe kody 2 zł do wykorzystania przy zakupie biletów na www.multikino.pl

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 6:00 rano

Kolejność emisji filmów:

Głosowanie na kolejność emisji filmów możliwe jest na www.enemef.pl do 22 października do godziny 12:00, po jego zakończeniu zostaną podane wyniki.

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

– brak możliwości rezerwacji biletów,

– bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Multikina,

– przedsprzedaż rozpocznie się najpóźniej 4 października.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

osoby w wieku 15 lat (skończone) i więcej: bez ograniczeń, osoby w wieku 13 lub 14 lat (skończone): z pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, wzór zgody znajduje się >tutaj<, (zgoda nie musi być wydrukowana, może być wypisana odręcznie), osoby w wieku poniżej 13 lat (skończone): w towarzystwie osoby pełnoletniej (nie musi być prawnym opiekunem) i dodatkowo z pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, (zgoda nie musi być wydrukowana, może być wypisana odręcznie),

– możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,

– filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,

– pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,

– kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na seans.

Pytania, wątpliwości?

Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na http://www.enemef.pl.

Opisy filmów:

Suspiria – PRZEDPREMIEROWO!

USA, Włochy 2018, 152′

reżyseria: Luca Guadagnino

scenariusz: David Kajganich

obsada: Dakota Johnson, Tilda Swinton, Mia Goth, Jessica Harper, Chloe Grace Moretz

muzyka: Thom Yorke

Specjalny pokaz przedpremierowy (film wchodzi do kin 2 listopada)!

Najnowsze dzieło producentów filmów „Czarny łabędź”, „Wyspa tajemnic” i „Zodiak”, bazujący na słynnym horrorze z 1977 roku, który odmienił współczesne kino grozy.

Susie Bannon (Dakota Johnson) opuszcza Amerykę i udaje się do Berlina, gdzie wstępuje do prestiżowej szkoły baletu. W tym czasie ma miejsce tajemnicze zniknięcie jednej z wychowanek tej akademii, a po nim dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach wydarzeń, co sprawia, że Susie i jej nowopoznana przyjaciółka zaczynają nabierać podejrzeń co do miejsca, w którym przyszło im się znaleźć. Wkrótce dziewczyna poznaje mroczny sekret akademii…

Rosnące napięcie i specyficzna, gęsta atmosfera wprowadzają widza w stan ciągłego niepokoju.

Mrok – PREMIEROWO!

The Dark, USA 2018, 95′

reżyseria: Justin P. Lange, Klemens Hufnagl

scenariusz: Justin P. Lange

obsada: Nadia Alexander, Toby Nichols, Karl Markovics, Margarete Tiesel

Specjalny pokaz premierowy!

Klimatyczny i niepokojący film grozy łączący elementy kina zombie i opowieści o duchach.

Mordercza, mięsożerna dziewczynka-zombie przemierza lasy, w których została zamordowana kilkadziesiąt lat wcześniej. Odkrywa porwanego, maltretowanego niewidomego chłopca ukrytego w bagażniku samochodu należącego do jednej z jej ofiar. Postanawia zostawić go przy życiu, okazuje się, że łączą ich podobnie traumatyczne przeżycia i nawiązują pewną więź. Sytuacja skłania dziewczynę do refleksji na temat jej człowieczeństwa i egzystencji. Ile człowieka jest w bestii i jak skończy się ta historia?

To film ukazujący wielowymiarowy mrok – ciemne i przerażające scenerie, makabryczne zbrodnie oraz wewnętrzny mrok ludzkich dusz.

Ghostland

Francja, Kanada 2018, 91′

reżyseria: Pascal Laugier

scenariusz: Pascal Laugier

obsada: Crystal Reed, Mylene Farmer, Anastasia Phillips, Emilia Jones, Taylor Hickson

muzyka: Ed Rig

Pascal Laugier powraca z niezwykle realistycznym horrorem dla widzów o mocnych nerwach.

Siostry Beth i Vera przed laty przeżyły traumę – gdy wraz z matką przeprowadziły się do odziedziczonego domu, pierwszej nocy zostały zaatakowane przez mordercę, obroniła je przed nim ich matka. Koszmarna noc ma nieodzowny wpływ na życie dziewcząt, Beth zostaje autorką literatury grozy, natomiast Vera staje się ofiarą niszczycielskiej paranoi. Kiedy po kilkunastu latach siostry wracają do starego domu, gdzie doszło do morderczej napaści, czekają na nie tragiczne wspomnienia, ale również coś zdecydowanie gorszego…

Psychodeliczne i makabryczne kino grozy, pozostawiające widza w szoku i głębokim przerażeniu.

Przebudzenie dusz

Ghost Stories, Wielka Brytania 2017, 98′

reżyseria: Jeremy Dyson, Andy Nyman

scenariusz: Jeremy Dyson, Andy Nyman

obsada: Andy Nyman, Martin Freeman, Paul Whitehouse, Alex Lawther, Paul Warren

muzyka: Haim Frank Ilfman

Nastrojowy horror żonglujący konwencjami kina grozy, z wybitną grą aktorską i rewelacyjnie skonstruowaną historią.

Profesor Goodman otrzymuje tajemniczy list z prośbą o pomoc od swojego dawnego przełożonego – Charlesa Camerona, który 15 lat temu zaginął i został uznany za martwego. Profesor podejmuje się pomocy w rozwikłaniu tajemniczych spraw sprzed lat i spotyka na swej drodze osoby nawiedzane przez duchy. Wkrótce na jaw wychodzi jak przerażająca prawda kryje się za opowiadanymi, mrocznymi historiami.

Atmosfera ciągłego zagrożenia, napięcie wgniatające w fotel, zaskakujące zwroty akcji, a do tego czarny humor. Doskonałe kino, które nie tylko straszy, ale również intryguje i wciąga.

 

 


Multikino

kontakt
ul. płk. Stanisława Dąbka 152
82-300 Elbląg

telefon
55 612 92 10
e-mail: elblag@multikino.pl


 

PODZIEL SIĘ